ZACHODNIA MAŁOPOLSKA: POMYSŁ NA WEEKEND

 

 

ZachodniaMalopolska.pl to nowa marka turystyczna i oferta turystyki weekendowej, którą stworzyła grupa partnerów z obszaru północno-zachodniej Małopolski.

 

Głównym elementem tej nowoczesnej multimedialnej kampanii promocyjnej jest portal internetowy www.zachodniamalopolska.pl oraz stworzona w oparciu o niego aplikacja mobilna.

 

 

– Projekt ZachodniaMalopolska.pl jest efektem współpracy ośmiu stowarzyszeń – Lokalnych Grup Działania z terenu północno-zachodniej Małopolski: LGD Nad Białą Przemszą, LGD Jurajska Kraina, LGD dla Obszarów Wiejskich Gminy Olkusz, LGD Partnerstwo na Jurze, LGD Zdrój Krzeszowice, LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, LGD Blisko Krakowa, Stowarzyszenie Dolina Karpia, które opracowały wspólną ofertę turystyczną – wyjaśnia Daniel Wrzoszczyk, koordynator projektu.

 

– Ten bogaty w atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturowe region, ma duży potencjał do rozwoju turystyki i rekreacji weekendowej, krótkookresowej, skierowanej do mieszkańców dwóch sąsiednich aglomeracji – krakowskiej i śląskiej. Hasłem przewodnim naszej kampanii promocyjnej jest „Twój pomysł na weekend” – dodaje.

 

Na portalu internetowym oraz w aplikacji mobilnej ZachodniaMalopolska.pl znajdziemy przede wszystkim bazę wydarzeń na terenie północno-zachodniej Małopolski – aktualizowaną na bieżąco listę imprez w regionie – od tych o charakterze lokalnym, po te o zasięgu ogólnopolskim. Wśród wydarzeń można znaleźć nie tylko informacje o koncertach, festynach, festiwalach, ale także warsztatach czy wystawach.

 

Bardzo ważnym elementem aplikacji jest baza tras obejmująca najciekawsze pomysły na spędzenie czasu na terenie całej północno-zachodniej Małopolski – zarówno pieszo, na rowerze, z kijkami, jak i kajakiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, szczególnie warte polecenia są trasy dla rodzin uprawiających turystykę aktywną wraz z najmłodszymi.

 

Turyści znajdą tu bazę najciekawszych miejsc w regionie, obejmującą nie tylko obowiązkowe atrakcje, obiekty zabytkowe, parki rozrywki, muzea, perełki przyrodnicze, ale także obszerną bazę miejsc noclegowych oraz gastronomicznych. Wreszcie przygotowano zestaw wycieczek, czyli gotowych pomysłów na weekend.

 

Moduł wycieczek to innowacyjny sposób na poznanie północno-zachodniej Małopolski – dzięki niemu każdy może znaleźć połączenie najróżniejszych aktywności w pigułce opracowanej na kilka godzin lub na kilka dni zwiedzania, odpoczynku oraz rekreacji. Wycieczki łączą turystykę aktywną z turystyką poznawczą, dzięki czemu można tego samego dnia uprawiać sport, wędkować, odkrywać tajemnice zamków, skansenów, bawić się w parkach rozrywki, a także obcować z przyrodą, oddając się pełnemu relaksowi.

 

Całość portalu i aplikacji mobilnej uzupełniają wirtualne spacery – osiem ciekawych spacerów po północno-zachodniej Małopolsce zdjęciami panoramicznymi, które 
przybliżą nie tylko najpiękniejsze zakątki regionu, ale także wnętrza najważniejszych obiektów sakralnych czy muzeów.

 

Aplikacja mobilna, stworzona przez firmę Amistad Group, wykorzystuje mapy OpenStreetMap i GPS, działa w trybie offline. Została stworzona na urządzenia mobilne z systemami iOs i Android. W ramach kampanii promocyjnej wystartował już pierwszy wakacyjny konkurs, w którym można wygrać m.in. smartfon i zegarek GPS.

 

Wystarczy opracować ciekawą trasę z regionu północno-zachodniej Małopolski i dodać ją na portalu Traseo.pl. Mogą to być trasy rowerowe, piesze, zwiedzanie miast i miasteczek, wyprawy w nieznane, a inspiracji można szukać na portalu ZachodniaMalopolska.pl. Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.traseo.pl/strona/wygraj-smartfon-lub-zegarek.

 

 Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top