WIZZ AIR: NOWE POŁĄCZENIA I DOBRY ROK

 

 

Od 19 czerwca br. Wizz Air będzie oferował nowe trasy z Gdańska do Aberdeen, Brukseli Charleroi oraz Billund w Danii. W br. przewoźnik rozbuduje swoją bazę w Porcie Lotniczym w Gdańsku i doda w niej 6. samolot Airbus A320. Wizz Air zapowiada także uruchomienie, od 20 czerwca br., nowej trasy do Bergen z lotniska w Szczecinie. Miniony rok był kolejnym dobrym rokiem dla przewoźnika. W 2014 r. Wizz Air przewiózł 15,8 mln pasażerów tj. o 2,3 mln pasażerów więcej niż w 2013 r. Linie zanotowały 17 proc. wzrost w ruchu pasażerskim w stosunku do roku poprzedniego. Nowy samolot w bazie w Gdańsku pozwoli liniom lotniczym Wizz Air zwiększyć częstotliwość lotów do: Oslo Torp, Sztokholmu Skavsta, Bergen, Stavanger, Mediolanu i Liverpoolu.

 

– Jesteśmy głęboko zakorzenieni w Gdańsku – mówi József Váradi, prezes Wizz Air. Wizz Air, jako największa linia lotnicza w tej części Europy, odegrał kluczową rolę w rozwijaniu rynku lotniczego i infrastruktury w północnej Polsce w ciągu minionej dekady. Umieszczenie 6. samolotu w bazie oraz tworzenie szans na większą liczbę miejsc pracy na lokalnym rynku, to kolejny sygnał przywiązania Wizz Air do regionu Gdańska.

 

– Od samego rozpoczęcia działalności Wizz Air w Gdańsku bardzo kibicujemy jego rozwojowi. Miło jest nam obserwować, jak dynamiczny i spektakularny jest to rozwój – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

 

Kolejny samolot przewoźnika powiększający jego gdańską bazę, a wraz z nim kolejne połączenia w siatce połączeń, to dobra informacja. Pokazuje to m.in. doskonałą kondycję pomorskiego rynku lotniczego, na którym Wizz Air systematycznie umacnia swoją pozycję. Ponadto przewoźnik zapowiada uruchomienie nowej trasy z lotniska w Szczecinie. Od 20 czerwca pasażerowie będą mogli polecieć do Bergen. Bilety są już dostępne w sprzedaży na wizzair.com. Aberdeen i Billund to dwa nowe miasta w siatce połączeń Wizz Air. Dania dołącza do oferty przewoźnika jako 38. kraj. Wraz z nowo ogłoszonymi kierunkami, oferta Wizz Air z lotniska w Gdańsku to teraz aż 30 tras.

 

– Rok 2014 był kolejnym dobrym okresem dla Wizz Air, co przejawiało się w większym niż kiedykolwiek rozwoju siatki połączeń WIZZ – mówi prezes Wizz Air. Z naszych usług skorzystało 2,3 mln pasażerów więcej niż rok temu. Dalsze plany rozwoju przewidziane na rok 2015 będą opierać się na stale rozbudowywanej flocie i ofercie lotów, tak by dostarczyć naszym Klientom jeszcze więcej biletów w niskich cenach. Jesteśmy dumni, iż budując siłę marki WIZZ, możemy przyczyniać się rozwoju rynków i tworzenia nowych miejsc pracy w krajach, gdzie Wizz Air obecny jest ze swoją niskokosztową ofertą – dodaje József Váradi.

 

Obecnie Wizz Air oferuje loty do 106 miast, w 37 krajach, na 357 trasach, ale przewosnik ciągle rozszerza swoją działalność. Oprócz wspomnianych wcześniej tras, w czerwcu br. ma także zostać otwarta nowa baza w Tuzli w Bośni i Hercegowinie. Flota tego niskokosztowego i jednocześnie taniego przewoźnika składała się z 54 samolotów Airbus A320, rozmieszczonych w 18 bazach operacyjnych, w 10 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top