WIZZ AIR: NOWE AIRBUSY

 

 

Linia lotnicza Wizz Air podpisała umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego siedmiu nowych Airbusów A320 z Goshawk Aviation Limited (Goshawk).

Dostarczenie samolotów ma nastąpić od listopada br. do czerwca przyszłego roku. Jest to pierwsza tego typu umowa pomiędzy partnerami.

 

Dbamy o to, by zabezpieczać przyszły rozwój linii, poprzez wzbogacanie naszej floty o kolejne samoloty Airbus A320 – mówi Mike Powell, dyrektor finansowy Wizz Air. Cieszę się, iż Goshawk ma zaufanie do prowadzonej przez nas działalności oraz planów rozwoju. Planujemy dalsze świadczenie usług na najwyższym poziomie i w najniższych cenach w trzydziestu krajach, a siedem nowych samolotów, leasingowanych przez naszego partnera, z pewnością odegra wielką rolę w realizacji tego zadania – dodaje.

 

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej wg. danych Innovata (na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.„FY 2014”). Linie posiadają 54 samoloty typu Airbus A320, które latają z 18 baz na ponad 340 trasach łączących 104 lokalizacje w 36 krajach.

 

Zatrudniają ponad 2 tys. ekspertów, którzy zadaniem jest dbanie o wysoką jakość usług i niski koszt biletów. Z danych Innovata do końca marca 2014 r. wynika, że Wizz Air jest najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną w tym okresie przez 13,9 mln pasażerów. Duża popularnością cieszą się, oferowane na wizztours.com, wysokiej jakości pakiety wakacyjne.

 

WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air. Goshawk to firma zajmująca się leasingiem samolotów, zarządzana przez Investec Bank plc, z kapitałem od Investec i azjatyckich partnerów instytucjonalnych. W ciągu najbliższych 12-15 miesięcy Goshawk dostarczy, bądź planuje dostarczyć, ponad 30 samolotów, wliczając zamówienie linii Wizz Air.

 

Cieszymy się z podpisania umowy z liniami lotniczymi Wizz Air i przygotowujemy do owocnej współpracy z zespołem zarządzającym – mówi Ramki Sundaram, dyrektor działu finansowego ds. branży lotniczej w Investec Bank. To ekscytujący etap w rozwoju Goshawk, a poszerzenie portfolio klientów o firmę formatu Wizz Air z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości budowanej przez nas oferty – dodaje.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top