WIZZ AIR: BAZA W BOŚCI I HERCEGOWINIE

 

 

Wizz Air ogłosił rozwój bazy w Bośni i Hercegowinie w Tuzli, gdzie zamierza dodać jeden nowy samolot Airbus A320. Od 26 czerwca 2015 r. z Tuzli będzie można polecieć do Monachium Memmingen i Oslo Torp. Premierowymi trasami będą także Tuzla-Frankfurt Hahn oraz Tuzla–Sztokholm Skavsta, które ruszą od 28 czerwca przyszłego roku. Dzięki tym wszystkim działaniom lotnisko w Tuzli zostanie przekształcone w 19. bazę Wizz Air’a. Bilety na loty na nowych trasach są już w sprzedaży, dostępne na wizzair.com. Z Tuzli do Monachium Memmingen będzie można polecieć w poniedziałki i piątki już od 92,55 zł. Do Frankfurtu Hahn, w środy i niedziele, już od 115,69 zł, a do Oslo Sanderfjord Torp w środy i niedziele za 138,84 zł.

 

Rozszerzanie oferty przewoźnika w tym regionie ma nie tylko zwiększyć liczbę przewozów i tym samym turystów, która będzie mogła odwiedzać tę część Półwyspu Bałkańskiego (dzięki niskim cenom biletów), ale także ma wpłynąć na wzrost zatrudnienia – stymulować rozwój rynku pracy w sektorze lotniczym i turystycznym w regionie.

 

– To kolejny ważny moment w rozwoju linii lotniczych Wizz Air w Bośni i Hercegowinie – mówi György Abrán, dyrektor ds. sprzedaży w Wizz Air. Działania operacyjne z lotniska w Tuzli rozpoczęliśmy w maju 2013 r. i do dzisiaj z tego portu obsłużyliśmy ponad 180 tys. pasażerów. Nowa baza oznacza nowe miejsca pracy zarówno w Wizz Air jak i u naszych lokalnych partnerów biznesowych. Bośnia i Hercegowina stała się 11. krajem, w którym zdecydowaliśmy się na otwarcie bazy operacyjnej. Dążymy do tego, by stać się linią najchętniej wybieraną przez bośniackich konsumentów i turystów – dodaje.

 

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej (wg. Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r. „FY 2014”) , będzie oferował w sumie 9 tras do 5 różnych krajów z lotniska w Tuzli. W Polsce Wizz Air lata obecnie z 7 lotnisk na 90 trasach, a od 2015 r. na 103 trasach. Na wizztours.com oferowane są także pakiety wakacyjne.

 

WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air. Flota Wizz Air’a składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 19 baz na ponad 340 trasach łączących 104 lokalizacje w 36 krajach. Do końca marca 2014 r. Wizz Air wybrało 13,9 mln pasażerów, co uczyniło przewoźnika najpopularniejszą linią lotniczą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top