WARSZAWA: ZDROWY CZŁOWIEK, ZDROWY DOM

Pierwszy weekend września obfitował w Warszawie w wiele interesujących wydarzeń. Jednym z nich była VII edycja Konferencji Wellness pod hasłem „Zdrowy człowiek, zdrowy dom” w Warszawskim Domu Technika NOT przy ulicy Czackiego w Warszawie. Na uczestników czekały dwie duże sale – w jednej odbywały się prelekcje, w drugiej swoje wyroby i usługi prezentowali Partnerzy konferencji. Gwiazdą tej edycji konferencji był Grzegorz Kleszcz – olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i Mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów. Opowiadał on o tym jak ważny jest, albo też powinien być, sport w naszym życiu oraz oczywiście trochę o swojej karierze i o tym jak osiągnąć sukces.

 Ale zanim mieliśmy okazję posłuchać wykładu olimpijczyka wystąpili jeszcze – Marta Skolmowska i dr Norbert Szaluś z Centrum Ziołolecznictwa Willccora, którzy mówili o tym jak zapewnić organizmowi wysoką odporność – przed zbliżającym się sezonem jesiennym. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie już jeden z wykładów poświęcony był wyrobom z mikroorganizmami – tym razem jednak Wioletta Mysiewicz przedstawiała możliwe zastosowanie probioemów w domu – środki do czyszczenia i w ogrodzie – środki dedykowane dla gleby, roślin, kompostów. Do zakupu produktów z mikroorganizmami zaprasza sponsor konferencji Platforma-zakupow.pl – uczestnicy konferencji po kontakcie mailowym lub telefonicznym mogą liczyć na specjalne rabaty.

I ostatni z cyklu wykładów o profilaktyce był wykład Moniki Słowińskiej – Piersi w SPA – czas na profilaktykę. Mówiła ona jak dbać o piersi oraz pokazywała jak robić sobie lub partnerce masaż z jednej strony relaksujący, z drugiej pozwalający na wykrycie jakichkolwiek zmian na bardzo wczesnym etapie. Drugi blok tematyczny poświęcony był utrzymywaniu tego co mamy – Anna Kalata ( Instytut Zmian) i Krzysztof Mencel z Magazyn e!stilo mówili o zdrowiu menadżera i tak zwanym Corporate Wellness. Elżbieta Kwiatkowska (Centrum Promocji Zdrowia i Fitnessu) przedstawiała zdrowie jako pasję oraz zapraszała na wspólny taniec – ZUMBĘ. A przedstawicielka Vital Baru &Galeria Kulinarna- Monika Bielik pokazywała jak można zdrowo i smacznie gotować, m.in. przy użyciu olei tłoczonych na zimno dostępnych także na www.platforma-zakupow.pl.

Trzecia część konferencji to wykłady dr Beaty Dethloff (Klinika dr Beata Dethloff ) na temat medycyny estetycznej, Beaty Lingman ( Happy Co) na temat pamięci komórkowej organizmu. Nie zabrakło także występów artystycznych – organizatorzy – Platforma Produktów i Usług (www.ppiu.pl) zadbali o równowagę – była i wiedza i rozrywka i możliwość zakupu zdrowych produktów, interesujące rozmowy w kuluarach oraz konkurs, w którym były naprawdę bardzo ciekawe i wartościowe nagrody.

Nagrody w konkursie wręczał przedstawiciel organizatora Robert Sienczewski, a przewodniczącą komisji konkursowej była przedstawicielka sponsora IBI.pl Olga Wilińska. W ramach części rozrywkowej wystąpili Anastasja Lutai z pokazem gimnastyki artystycznej oraz Kamil Radzimowski, który grał na duduku ormiańskim, instrumencie który ma ponad 3500 lat. Słów kilka na temat części wystawienniczej, bo jak zwykle było interesująco.

Największe wrażenie na odwiedzających robiła herbata LESS SPOON, która przyjechała do nas z Ukrainy. Jest to herbata czarna lub zielona w specjalnym opakowaniu, które „robi” także za łyżeczkę – ciekawa a przy tym smaczna. Oraz stoisko firmy VR PREMIUM, gdzie każdy mógł się wirtualnie przelecieć balonem – niezapomniane przeżycie. Nie zabrakło także starych znajomych – Pierogarni Piaski z ekologicznymi pierogami z certyfikatem Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych, platformy-zakupow.pl – sklepu internetowego z produktami krzemowymi, produktami z mikroorganizmami, olejami tłoczonymi na zimno, suplementami diety oraz książkami m.in. Anny Kalaty i dr Ewy Białek prelegentki poprzednich edycji konferencji.

Nie można jednak zapomnieć o Wilcaccora – Centrum Ziołolecznictwa z ich sztandarowym produktem Renshi, Dorocie Duszak (Architekturacialaiducha.pl)– rekonstruktorce nawyków, Monice Słowińskiej producentce świeczek aromatycznych Bi&sensual, których można użyć też do nawilżania i natłuszczania skóry oraz do masażu, przedstawicielek firm kosmetyczo-zdrowotnych TianDe i Forever, Be Happy, trenera personalnego Łukasza Kolasińskiego i wydawcę miesięcznika Świat Zdrowia. Był. także stolik z malowankami dla dzieci, żeby rodzice mogli spokojnie porozmawiać i pooglądać stoiska. Zapraszamy na kolejna Konferencję Wellness pod tytułem: „Jesteś, tym co jesz”. Termin przyszłej konferencji na konferencje.ppiu.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top