TWIERDZA MODLIN: NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

 

 

Nowy Dwór Mazowiecki stawia na rozwój turystyki na terenie Twierdzy Modlin. Już wkrótce na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, w tym m.in. wypożyczalnia sprzętu rowerowego, makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy umożliwiająca wykonanie pamiątkowego zdjęcia, a także liczne materiały promocyjne. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Wartość inwestycji wynosi 536 tys. zł, z czego wsparcie z UE to 402 tys. zł.

 

 

Twierdza Modlin to jeden z wielu atutów tej części Mazowsza. Uzupełnieniem ciekawej architektury jest produkt turystyczny oparty na niezwykłej historii Baśki Murmańskiej. Dzięki dofinansowanej z UE inwestycji twierdza Modlin z rozpoznawalnym niedźwiadkiem stanie się obiektem ciekawym nie tylko dla pasjonatów militariów i historii, ale też jako weekendowe miejsce dla całych rodzin – z takimi udogodnieniami jak np. wypożyczalnia rowerów – powiedział Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Rzeczowy zakres projektu jest niewielki, ale bardzo ciekawy. W kontekście zapowiedzi nowego właściciela cytadeli, działania zapisane w projekcie są bardzo istotne. Inwestor zamierza przyciągnąć do Twierdzy większą liczbę turystów, więc zarówno wypożyczalnia rowerów, jak i opublikowane wydawnictwa dla turystów będą tu elementem bardzo istotnym – dodaje Jacek Kowalski, burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Twierdza Modlin posiada ogromny, jednak wciąż niedoceniony potencjał. Władze miasta postanowiły stworzyć kompleksową ofertę, dzięki której twierdza zaistnieje na mapie weekendowych atrakcji turystycznych Mazowsza. Z myślą o wielbicielach aktywnego wypoczynku na terenie twierdzy zostanie uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rowerowego.

 

Ważną rolę w projekcie odegra także istniejące Centrum Informacji Turystycznej, które będzie współpracowało z miastem przy dystrybucji materiałów informacyjnych oraz udzielaniu kompleksowej informacji o ofercie. W tym celu opracowane i wydane będą liczne wydawnictwa, broszury informacyjne w języku polskim i angielskim.

 

Ponadto, w strategicznych miejscach Nowego Dworu Mazowieckiego zostaną ustawione tablice informacyjne. Dodatkową atrakcją – głównie dla najmłodszych będzie makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy umożliwiająca wykonanie pamiątkowych zdjęć. Z myślą o najmłodszych zostaną przygotowane przewodniki po twierdzy, komiks – kolorowanka „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy’’, a także karty do gry i zabaw na terenie twierdzy.

 

Projekt będzie realizowany w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Tytuł Projektu: Twierdza Modlin – ponadregionalny produkt turystyki weekendowej Beneficjent: Miasto Nowy Dwór Mazowiecki Całkowita wartość projektu: 536 000,00 zł Kwota dofinansowania: 402 000,00 zł

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top