TURCJA: ANTALYA JAZZ FESTIVAL

Jazz zawładnie starożytnym greckim amfiteatrem w Aspendos, na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcj w pobliżu popularnego kurortu Antalya.  20 lipca – potrwa do 24 lipca 2011 – rozpocznie się tam pierwszy Antalya Jazz Festival z udziałem czołowych twórców muzyki jazzowej.

 

Festiwal ten organizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Turystyki Turcji. Wyjątkowy charakter temu wydarzeniu nadaje fakt, że odbędzie się ono na jednej z najlepiej zachowanych antycznych scen na świecie, zaliczanych do największych zabytków Atalyi. Aspendos jest również wymarzonym miejscem występu dla wielu artystów, gdyż zapewnia doskonalą akustykę.

 

 

Połączenie tak niezwykłego miejsca i światowych sław jazzu sprawia, że festiwal ma szanse stać się jednym z najciekawszych wydarzeń kulturalnych tego lata, skupiając na sobie uwagę miłośników muzyki z całego świata. Antalya Jazz Festival rozpocznie występ urzekającej artystki fado Moniki Moliny oraz Mehmet Ikiz trio występującego wspólnie z jednym z najlepszych zespołów jazzowych na świecie – China Moses.

 

Ponadto na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak: Lisa Ekdahl, Cesaria Evora, Macy Gray, Al di Meola World Sinfonia, Nino Katamadze i Fahir Atakoğlu. Organizowany po raz pierwszy w historii Antalya Jazz Festival ma ambicje by na stałe zagościć w kalendarium najważniejszych cyklicznych imprez jazzowych. Spektakularna lokalizacja i obiecująca lista artystów, którzy odwiedzą Antaly’ę tego lata, sprawiają, że kolejne edycje mogą być bardzo wyczekiwanymi wydarzeniami.

 

Bilety na tegoroczny Antalya Jazz Festival są dostępne na stronie www.biletix.com oraz w biurach podroży na całym świecie. Można je będzie również nabyć podczas festiwalu. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.antalyajazzfestival.com.

 

Program Antalya Jazz Festival:

20 Lipca: Mehmet ikiz trio featuring ChinaMoses i Monica Molina

21 Lipca: Nino Katamadze&Insight i Lisa Ekhdal

22 Lipca: L’Orchestre de Contrebasses id Cesaria Evora

23 Lipca: NY GypsyAll Stars i Macy Gray 24 Lipca: Fahir Atakoğlu Trio i Al di Meola World Sinfonia

 

Zdjęcia amfiteatru w Aspendos: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top