ORYGINALNE HOTELE ŚWIATA

Hotele zaspakajają różne potrzeby swoich gości.  Spragnieni nowych wrażeń i coraz bardziej wymagający turyści mają ich coraz większy wybór. Na świecie przybywa oryginalnych hoteli, także w dawnych pałacach czy zabytkach, w których nocleg sam w sobie jest nie lada atrakcją.

 Międzynarodowy portal turystyczny i biuro podróży HolidayCheck.pl przedstawia wybór oryginalnych hoteli w różnych zakątkach świata, z których goście być może wcale nie zechcą wychodzić…

 

Dla zakochanych: hotele miłości w Japonii

 

Intymnie, erotycznie, tajemniczo…W Japonii i innych krajach azjatyckich niezwykle popularne są tzw. love hotels, w których kochankowie mogą dyskretnie spędzić upojne chwile w sprzyjającym amorom otoczeniu. Kultura japońska nie akceptuje publicznego okazywania uczuć, a cienkie ściany tamtejszych mieszkań również nie sprzyjają miłosnym igraszkom.

 

Dlatego wielu Japończyków, a ostatnio też i zagranicznych gości, kieruje swe kroki do hoteli miłości. Miejsca te cechują często niezwykłe kształty ( np. zamków, łodzi czy pojazdów UFO), kolorowe neony, brak okien, a do tego wyszukany design i pełne fantazji dekoracje. Kochankowie mogą uprawiać miłość np. na wielkim łożu w kształcie serca, wśród ogromnych luster, w jacuzzi, oglądając erotyczne filmy. Kontakt z obsługą jest minimalny lub całkowicie wyeliminowany.

 

Rachunek reguluje się drogą elektroniczną lub przez okienko, przy którym kasjer i klient nie widzą się ani nie słyszą. Tablice rejestracyjne aut na parkingu są zasłaniane. Wszystko po to, by zagwarantować gościom anonimowość i dyskrecję, bez względu na to, czy wynajęli pokój na 2 godziny czy na całą noc. Wbrew pozorom, większość gości to normalne pary, a tylko czasem zdarzaja się prostytutki z klientami.

 

Hotel Literacki w Niemczech

 

A może zamknąć się na całą noc z górą książek, a w dzień popracować na warsztatach pisania? Hotel Literacki Franzosenhohl to prawdziwa gratka dla moli książkowych. Wnętrza są nowocześnie urządzone i komfortowe, a gdzie nie spojrzeć, wszędzie leżą dzieła literackie. Zebrano tutaj łącznie prawie 3 tysiące książek i 40 tysięcy audiobooków. Każdy gość jest pytany już przy rezerwacji o swoje czytelnicze preferencje.

 

Dzięki czemu na stoliku obok łóżka będą na niego czekać trafnie dobrane pozycje. Turyści na HolidayCheck.pl chwalą gustowny przepiekne położenie obiektu wśród zieleni, wystrój hotelu, przemiłą obsługę oraz świetny koncept z literaturą w roli głównej. W Hotelu Literackim regularnie odbywają się wieczory autorskie i warsztaty pisarskie, a ponadto działa znakomite spa. Jednym słowem coś dla ducha, i coś dla ciała.

 

Dla spragnionych bliskości z naturą 

 

Hotel Canopy Tower w Panamie. Obserwować z bliska setki ptaków i gigantyczne motyle, słuchać okrzyków małp, delektować się słońcem i podziwiać egzotyczne kwiaty. Hotel Canopy Tower stwarza idealne warunki do rozkoszowania się pięknem natury. Mieszkamy w dawnej amerykańskiej wieży radarowej w samym środku dżungli panamskiej, podziwiając z każdej strony niesamowite widoki na las tropikalny. Wieża mierzy 18 metrów wysokości, a jej szczyt zakończony jest 9-metrową kopułą, wokół której zbudowano taras widokowy. Stąd lub z okien swojego pokoju można obserwować z bliska bogactwo egzotycznego świata roślin i zwierząt. Położony na terenie Parku Narodowego Soberania niezwykły hotel oferuje kilkanaście pokojów, wszystkie z dużymi oknami, a ten najlepszy z balkonem.

 

Wyłącznie dla panów

 

„Nie jesteś już w domu mile widzianym gościem? Masz stres z powodu partnerki?” Niemiecka sieć hotelowa Derag obiecuje pomóc w rozwiązaniu tego problemu (przynajmniej doraźnie), zapraszając do pokoi przygotowanych wyłącznie dla panów. Według zapewnień ich strony internetowej, każdy apartament zapewnia to, czego potrzebuje prawdziwy mężczyzna: w lodówce czeka sześciopak piwa, obok telefonu leży karteczka z telefonem do prawnika od rozwodów, jest też telewizja z erotycznymi kanałami i zapas cygar.

 

 Personel hotelowy czeka na każde wezwanie (po rysunkowym ludziku w krótkiej spódniczce domyślamy się, że i personel jest odpowiednio dobrany). Specjalną ofertę dla mężczyzn ma także Hotel Fleming w Hongkongu, który w ramach „Strefy dla Niego” proponuje pokoje wyposażone w konsole gier, golfa, stację dla iPod’a, zestaw męskich czasopism, dvd oraz dostęp do siłowni.

 

Dla miłośników sztuki

 

Hotel Fox w Danii oferuje onad 60 pokoi w samym centrum Kopenhagi, a każdy to dzieło sztuki, zaprojektowane w innym klimacie. Gospodarze mówią o nim jako o najbardziej ekscytującym i kreatywnym hotelu na świecie: 21 artystów zrealizowało w nim 1000 pomysłów. Znajdziemy tu inspiracje m.in. tradycyjną grafiką, komiksami Manga, sztuką uliczną, czarno-białym minimalizmem. Sypialnie kuszą już samymi nazwami: Zmysłowy Pokój, Las Króla czy Japoński Ogród. Do tego eksplozja kolorów i wzorów oraz duże, wygodne łóżka. Przy odpowiednio wczesnej rezerwacji, można dostać tu pokój już od 50 euro za osobę. To prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i nowoczesnego designu.

 

Więcej na temat tych i innych hoteli na: www.holidaycheck.pl

 

Na zdjęciach inne oryginalne hotele w różnych częściach świata.

Od góry: w byłym Pałacu Emira w Abu Zabi, w Acapulco w Meksyku i  sławny „Pałac Zimowy” w Luksorze w Egipcie.

 

Fot. Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top