NIEMCY – WYPOCZYNEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Niemcy

Słońce coraz częściej pojawia się na niebie wnosząc radość do codziennego życia. Wiosenna energia inspiruje do odkrywania nowych miejsc, a zbliżające się lato daje nadzieję na możliwość ponownego podróżowania.

Niemieckie wyspy, na których życie toczy się jak dawnej, spacery po dnie morza, wspinaczki skałkowe w Szwajcarii – oczywiście tej Saksońskiej – wycieczki rowerowe, czy podglądanie wolnożyjących ptaków w parku krajobrazowym to doskonała propozycja na zdrowy i bezpieczny urlop tuż za zachodnią granicą Polski.

 

 

 

Morze Bałtyckie

Niemcy

© Francesco Carovillano, DZ

 

 

Perłą Meklemburgii-Pomorza Przedniego jest Park Narodowy Jasmund. Zainspirowany krajobrazem Rugii, Caspar David Friedrich, namalował tu jeden z najsłynniejszych swoich obrazów „Skały kredowe na Rugii”. Podążając jego śladami wstąp do bajkowego miasteczka artystów Ahrenshoop albo do rybackiej wioski Vitt, udaj się na wędrówkę szlakiem kredowych skał i koniecznie skosztuj lokalnych przysmaków z rokitnika.

 

 

 

 

 

 

 

 

Morze Północne

Niemcy

© Florian Trykowski, DZT

 

 

Osobliwością tego regionu jest największy w Niemczech Park Narodowy Morza Wattowego. Watty to słone mokradła, które powstają w wyniku odpływu wód morskich. Zajmują ponad 10 000 ha parku. Tu życie toczy się zgodnie z cyklami pływów. W czasie odpływu możesz więc spacerować po dnie morza obserwując odkrytą faunę i florę. Ale uważaj… morze szybko wraca na swoje miejsce. Na spacer masz zaledwie kilka godzin

 

 

 

 

 

 

 

Skały i skałki

Niemcy

© Jens Wegener, DZT

 

 

 

Propozycją na weekendowy wypad w góry jest Szwajcaria Saksońska. Dziwaczne formacje skalne, liczne wąwozy i rzeka Łaba tworzą naturalny krajobraz Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Wędrując w tym regionie koniecznie wstąp do twierdzy Königstein. Tu na bramie wjazdowej powita Cię polska korona. Na terenie twierdzy znajdziesz ponad 50 imponujących budynków z różnych epok i prawie 800-letnią historię, także tę polsko-saksońską.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy

© Bernd Wolter, Naturpark Steinhuder Meer

Dolina Odry

 

 

Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry to raj dla miłośników przyrody. Trudno tu jednak o wędrówkę w ciszy. Park jest europejską ostoją ptaków, dlatego pełno tu najróżniejszych treli, gwizdów, stuków i klekotów. Tych odgłosów szczególnie warto posłuchać przy wschodzie lub zachodzie słońca. Park jest domem głównie dla ptaków wodno-błotnych. Występują tu żurawie, bociany, czaple, kormorany, ale również ptaki drapieżne. Podczas wędrówki można spotkać też bobra, kunę lub gronostaja.

 

 

 

 

 

A może hop na rower?

Niemcy

© Jens Wegener, DZT

 

 

 Dwie rzeki, jedna granica, naturalny krajobraz i wiele ciekawych zabytków. Nie od dziś wiadomo, że niemieckie szlaki rowerowe uchodzą za jedne z najlepszych w Europie. Podążając wzdłuż Nysy a potem Odry przeniesiesz się w świat dzikiej przyrody. Trasa biegnie przez Rezerwat Przyrody Anklamer Stadbruch oraz Park Narodowy Doliny Dolnej Odry. Klimatyczne restauracje i knajpki, w których można dobrze zjeść i spróbować regionalnego piwa pozwolą na zasłużony odpoczynek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adrenalina wśród zieleni

Niemcy

© Lennart Pagel, German Roamers

Lubisz naturę, świeże powietrze i górskie szlaki, ale spokojne wędrówki nie są dla Ciebie? Mamy kilka propozycji tras rowerowych, które wymagają nieco większej koncentracji i kondycji fizycznej. Szlaki MTB nie są łatwe – biegną wśród dziwacznych formacji skalnych, wąwozami i krętymi ścieżkami. Skorzystaj z naszych propozycji i zaplanuj swoją najbliższą mountbike-wyprawę właśnie w Niemczech

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top