NIEMCY: TURYSTYCZNY TOP 100 W 2023 ROKU

Szeroka paleta atrakcyjnych aktywności dla całej rodziny i odwiedzanie tętniących życiem metropolii, to forma turystyki ciesząca się największym powodzeniem wśród zagranicznych turystów, którzy odwiedzili stronę internetową Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) i zagłosowały w konkursie „100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech”.

Około 25 000 użytkowników z ponad 25 krajów w okresie od września 2022 do czerwca 2023 wzięło udział w konkursie przeprowadzonym na stronie www.germany.travel wskazując atrakcje turystyczne w Niemczech, które w ich mniemaniu są najbardziej interesujące. Aktualny ranking Top 100 jest już dostępny pod adresem: www.germany.travel/top-100.

Najwięcej głosów w tym roku zebrał park rozrywki „Europa Park”. Zeszłoroczny zwycięzca – największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniaturwunderland w Hamburgu – spadł na drugą pozycję. Park rozrywki Phantasialand w Brühl zajął trzecie miejsce. Na kolejnych uplasowały się: miasto Rothenburg ob der Tauber, samochodowy tor wyścigowy Nürburgring, zamek Neuschwanstein, miasto Berlin, Park Narodowy Schwarzwaldu, hanzeatyckie miasto Hamburg oraz kompleks termalny w Erding.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Ranking atrakcji turystycznych Top 100 pokazuje od dziesięciu lat, na ile rozpoznawalne i popularne są poszczególne cele i atrakcje turystyczne w Niemczech wśród zagranicznych podróżnych. Jednocześnie ranking jest dla naszych partnerów z niemieckiej branży turystycznej dowodem skuteczności ich działań marketingowych na arenie międzynarodowej. Liczny udział w konkursie świadczy o atrakcyjności turystycznej Niemiec”.

Konkurs jest organizowany od 2012 roku. Odwiedzający stronę www.germany.travel mogą zagłosować na atrakcje turystyczne, które uważają za szczególnie warte polecenia. Głosowanie odbywa się metodą podwójnej weryfikacji adresu mailowego. W konkursie bierze się pod uwagę tylko głosy oddane przez osoby z zagranicy. Na podstawie wyników głosowania DZT opracowuje ranking Top 100. Pełny ranking jest dostępny na stronie DZT w zakładce www.germany.travel/top-100.

Zdjęcie: DZT – Rust Achterbahn w Europa Park

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top