NIEMCY – ŚWIĄTECZNE JARMARKI

Niemcy

©romrodinka, gettyimages
 

Choć wakacje dawno minęły, chęć podróżowania pozostała. Przedłuż czas wypoczynku i daj się zainspirować jesiennymi propozycjami wyjazdowymi. Skorzystaj z odpoczynku w wyjątkowych miastach. Odkryj ich historię i współczesne oblicze. Poznaj wielkie osobistości, które swoją pracą ukształtowały region i zbieraj pomysły, które pomogą Ci przy organizowaniu kolejnego wyjazdu do Niemiec

 

 

 

Badenia-Wirtembergia

Niemcy

©Christoph Düpper, TMBW

 

 

Kiermasz świąteczny średniowieczny lub współczesny, w pałacach, zamkach czy w miejscach historycznych. W Badenii-Wirtembergii jarmarki bożonarodzeniowe gwarantują wspaniałe zimowe przeżycia. Szczególnie polecamy romantyczny jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się w wąwozie rzeki Rawenny (Ravennaschlucht).

Jarmarki w Badenii-Wirtembergii

 

 

 

 

 

 

 

Rothenburg ob der Tauber

Niemcy

©Willi Pfitzinger, Rothenburg Tourismus Service

 

 

Reiterlesmarkt w Rothenburgu to jeden z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. W tym roku odbędzie się on w terminie 26 listopada – 23 grudnia 2021 r. Pięknie udekorowane stoiska, średniowieczny wygląd miasta i odświętnie przystrojone, wąskie uliczki tworzą idealną atmosferę.

Zobacz jarmark w Rothenburgu

 

 

 

 

 

 

Hesja w sercu Niemiec

Niemcy

©Schloss Berlepsch

 

 

 

Kraj związkowy, w którym kultura i natura są w harmonii. Typowy mieszkaniec Hesji łączy kosmopolityczny styl życia z bajkowym życiem na wsi. Mistyczne lasy, nostalgiczne zamki i roziskrzone zimą miasta tylko czekają na odkrycie!

Magia świąt w Hesji 

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy

©Europa Park

Zima w Europa Park

 

 

Od 27 listopada 2021 do 9 stycznia 2022 (24 i 25 grudnia zamknięte) największy park rozrywki w Niemczech zamieni się w magiczną zimową krainę czarów z błyszczącymi, choinkowymi bombkami i zimowo udekorowanymi fasadami.

Czar zimy w Europa Park

 

  

 

 

Błyszcząca Turyngia

Niemcy

©Dominik Saure, Thüringer Tourismus GmbH

 

 

Na dziedzińcu średniowiecznego zamku rozbrzmiewa cicha, świąteczna muzyka. Na straganach bożonarodzeniowego jarmarku delikatnie migoczą światła. Handlarze sprzedają gorący poncz i ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Nadchodzi Boże Narodzenie…

Odkryj święta w Turyngii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top