NIEMCY: MARZENIA STAJĄ SIĘ REALNE

niemcy1

 

Pierwotne lasy i puszcze, geologiczne cuda, romantyczne ścieżki, rajskie wędrówki aż po horyzont: wakacje w Niemczech mogą być odkrywczą wyprawą do natury. Tu przeniesiesz się w odległą historię pełną przygód i niesamowitych legend. Miłośnicy aktywnego wypoczynku odkryją piękne szlaki wędrowne i odpoczną nad brzegami rzek. Smakoszy przyciągną liczne restauracje i gospody serwujące lokalne specjały.

Niemiecka Centrala Turystyki zaprasza gości z Polski w kolejnym biuletynie.

 

niemcy2

 

Przygoda na wattach

Dwa razy dziennie woda przychodzi i odchodzi: błoto na dnie morza tworzy wyjątkowy krajobraz kryjący ciekawe tajemnice. Podczas spacerów po dnie Morza Północnego zobaczysz nie tylko foki, ale odkryjesz małże i robaki.

Możesz nawet spędzić noc na morzu – wyspy takie jak Hallig Hooge, przyjmują gości otwartymi ramionami

Gotowy na podróż?

 

 

 

niemcy3

Las Bawarski

Czy chcesz posłuchać jak puchacz i wydra mówią dobranoc? Jeśli tak, musisz wyruszyć do Parku Narodowego Las Bawarski (Bayerischer Wald), który jest największym rezerwatem leśnym w Niemczech.

Tu zobaczysz dzikie zalesione wzgórza i nietkniętą przez człowieka przyrodę. Las możesz zwiedzać pieszo lub na rowerze

Skorzystaj z aplikacji

 

 

niemcy4

 

Od 1950 roku, szlak nr 1

Zamki, domy z muru pruskiego, ślady Cesarstwa Rzymskiego: najpopularniejszy szlak wakacyjny w Niemczech obchodzi w 2020 roku 70. rocznicę urodzin.

Ta romantyczna trasa liczy ponad 400 kilometrów i prowadzi przez 29 historycznych miejsc, od Würzburga do Füssen w regionie Allgäu. Znajdziesz tu nawet krater meteorytowy.

Zobacz film

 

 

 

niemcy5

Budowany miłością

Jest 14 kwietnia 1857 roku: król Jerzy V Hanowerski podarowuje swojej żonie niezwykły prezent – zamek Marienburg. Przez ostatnie dziesięciolecia nikt w nim jednak nie mieszkał.

Dziś, ta neogotycka budowla budzi się jak ze stuletniego snu. Zamek został udostępniony turystom, którzy mogą podziwiać doskonale zachowane, królewskie pomieszczenia

Zajrzyj do zamku…

 

 

niemcy6

 

 

Hipsterskie wędrowanie

Twarde skórzane buty i zakurzone ubranie – ten obraz należy już do przeszłości. Każdy, kto dziś wędruje jest wygodnie i modnie ubrany, a przede wszystkim otwarty na innych ludzi: istnieje 259 szlaków premium, które oznaczone są znakiem jakości „Wanderbare Deutschland”.

W sumie, w całym kraju jest 200 000 kilometrów oznakowanych tras wędrownych – pięć razy więcej niż obwód ziemi!

Zaplanuj swoją wędrówkę

 

 

 

niemcy8

 

 

Jedyny taki… Kölsch

5000 rodzajów piwa i ponad 1300 browarów: różnorodność złotego napoju w Niemczech jest wyjątkowa. Regionalna specjalność, którą można warzyć jedynie w Kolonii i jej okolicach – smakowity Kölsch.

Kelner, którego nazywa się tu „Köbes” podaje schłodzone piwo w 200 ml wąskich szklankach zwanych lokalnie „Stange”. Zapraszamy i na zdrowie…

Zobacz film…

 

niemcy8

 

 

Bayreuth – nowe otwarcie

Bayreuth Marketing & Tourismus GmbH przygotował dla biur podróży nowy katalog ofert na 2021 rok pt. „Świat Wilhelminy”. Katalog przeznaczony jest dla biur podróży, które organizują wycieczki grupowe.

Na stronie Bayreuth znajdują się też informacje przydatne dla kierowców autokarów

Więcej informacji o ofercie

 

 

Nasze nadchodzące wydarzenia

Muzea w Berlinie

Berlińskie muzea ponownie otworzyły się na turystów, a że Berlin zawsze oferuje ciekawe wystawy warto je włączyć w wakacyjny plan zwiedzania miasta.
Poniżej znajdziesz wykaz otwartych muzeów i organizowanych tam wystaw. 

Muzea Berlina

Zobacz kalendarz wydarzeń

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top