NIEMCY: GTM – TARGI TURYSTYCZNE 2022

GMTNiemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz pierwszy od dwóch lat zorganizuje GTM Germany Travel MartTM stacjonarnie – tym razem w Oberammergau i regionie Zugspitze

Od 1 do 3 maja 2022 r. do Oberammergau przyjadą najważniejsi przedstawiciele międzynarodowej branży turystycznej i mediów. Goście z 34 krajów, na targach Germany Travel MartTM (GTM) zapoznają się z najnowszymi trendami i produktami turystycznymi w Niemczech, a głównym tematem będą transakcje biznesowe na nadchodzący rok. GTM jest najważniejszym wydarzeniem sprzedażowym dla niemieckiej turystyki przyjazdowej, organizowanym przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT) jako Green Meeting we współpracy ze zmieniającymi się co roku partnerami.

Najważniejszym punktem GTM jest dwudniowy workshop. Podczas rozmów biznesowych w tym roku, 164 firmy z niemieckiego sektora turystycznego przedstawią szeroki wachlarz usług i wysoką jakość swojej oferty przyjazdowej do Niemiec. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 gości – zagranicznych przedstawicieli branży turystycznej.

Dla 90 międzynarodowych przedstawicieli mediów przewidziany jest bogaty program informacyjny z takimi tematami jak przyroda, kultura, aktywność, zdrowie oraz tradycje i obyczaje. Oficjalne otwarcie GTM odbędzie się w Teatrze Pasyjnym Oberammergau na krótko przed rozpoczęciem 42. Misteriów Pasyjnych. Następnego dnia uczestnicy GTM wezmą udział w wieczornym wydarzeniu kulturalnym w Festspielhaus u stóp zamku Neuschwanstein.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Po tym, jak z powodu koronawirusa byliśmy zmuszeni zorganizować GTM wirtualnie, w 2022 roku wysyłamy wyraźny sygnał do dalszego odbudowania turystyki przyjazdowej: według IPK International chęć wyjazdów za granicę na naszych rynkach źródłowych na całym świecie jest na poziomie 80 procent, a to najwyższa wartość od początku pandemii. Nasz panel ekspercki, do którego należy 250 kluczowych partnerów z międzynarodowej branży turystycznej potwierdza wzrost zainteresowania turystyką zrównoważoną, w której na pierwszym miejscu są Niemcy.

Tegoroczni partnerzy GTM – Oberammergau i region Zugspitze oraz Bayern Tourismus Marketing przygotowali program ramowy na wysokim poziomie, który prezentuje bogactwo i różnorodność ofert, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Walter Rutz, prezes Passionsspiele Oberammergau Vertriebs GmbH & Co. KG: „Musieliśmy przesunąć Misteria Pasyjne o dwa lata, ale teraz nadszedł czas powrotu. Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie międzynarodowych uczestników i dziennikarzy obecnością na próbach generalnych i zajrzeniem za kulisy na krótko przed premierą. Jesteśmy pewni, że możemy również w atrakcyjny sposób przyczynić się do zaprezentowania Niemiec jako celu podróży.”

Philipp Holz, Manager Turystyki Zugspitz Region GmbH: „GTM jest doskonałą okazją do pokazania zagranicznym gościom z branży turystycznej atrakcyjnych ofert w naszym regionie. Punktem kulminacyjnym będzie z pewnością workshop, który odbędzie się na szczycie Zugspitze”.

Green Event

DZT organizuje GTM jako zielone wydarzenie od 2012 roku. Tegoroczna impreza uwzględnia zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i klimatu, a także ograniczoną mobilność. Działania obejmą na przykład wspieranie przyjaznych dla środowiska podróży lub catering na bazie regionalnych upraw.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top