NIEMCY: AKTYWNIE PO NIEMCZECH

niemcyurlop

 

Wędrówki po kompleksach leśnych wpisanych na listę UNESCO, samochodowy szlak wakacyjny śladami romantyzmu, zwiedzanie zamków, a może wielodniowa wycieczka rowerowa? Na turystów, którzy zdecydują się na urlop w Niemczech czeka zróżnicowana oferta. Spotkacie tu gospodarzy, którzy dbają o ekologię i zapewniają doskonałą obsługę. W każdym zakątku kraju czeka inna specjalność!

Niemiecka Centrala Turystyki zaprasza gości z Polski w kolejnym biuletynie.

 

niemcyurlop1

 

Unikalne lasy bukowe

Wizyta w starym lesie bukowym jest jak medytacja. Lasy są miejscem ciszy i odpoczynku. W Niemczech od 2011 roku aż pięć obszarów leśnych objęto ochroną przyrody i wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczególnym miejscem jest Park Narodowy Hainich w Turyngii, w którym kwitną storczyki i na wolności żyją rysie.

Pospaceruj razem z nami

 

 

 

niemcyurlop2

1/3 Niemiec jest zielona

Dziwaczne formacje skalne, bogate w gatunki Morze Wattowe, naturalne jeziora i rozlewiska: Niemcy są krajem gęsto zaludnionym, ale nadal mają dużo miejsc przeznaczonych do wypoczynku wśród pięknej przyrody.

18 rezerwatów biosfery, 16 parków narodowych i 104 parki krajobrazowe to prawie jedna trzecia kraju.

Znajdź swoje miejce

 

 

niemcyurlop3

 

Na wakacyjnym szlaku

2 900 wyjątkowych kilometrów, które biegną przez Niemcy – od Rugii na Morzu Bałtyckim do wyspy Reichenau na Jeziorze Bodeńskim. Mowa o Niemieckim Szlaku Alei (Deutsche Alleenstraße), najdłuższej wakacyjnej trasie w kraju.

Ile jest najciekawszych obiektów po drodze? Daremny trud, aby liczyć! Jest ich po prostu za dużo.

Atrakcje na szlaku

 

 

 

niemcyurlop4

Bajkowe i prawdziwe

Czy marzysz o romantycznej podróży w czasie? A może o wyprawie do świata baśni i legend? Jeśli tak, to najlepszym wyborem będzie wycieczka do zamku, pałacu lub okazałego parku.

O takie marzenia zadbali dawni mistrzowie budownictwa i ogrodnicy, którzy przez stulecia tworzyli kompleksy pałacowo-ogrodowe.

Zobacz film

 

 

niemcyurlop5

 

 

Wędrowcy i rowerzyści

Przemoczone ciuchy, dokuczający głód, brak planu na dalszą część wyprawy lub inne niespodzianki w podróży? W Niemczech, na szlaku wędrownym i rowerowym zawsze znajdziesz idealne miejsce na nocleg. Tu otrzymasz smaczny posiłek, mapę regionu, wysuszysz ubranie i naprawisz rower.

A wszystko zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wykaz noclegów „Bett & Bike”

 

 

 

niemcyurlop6

 

 

Podróże kulinarne

Marcepan z Lubeki, kiełbasa „Ahle Worscht” z Kassel, sękacz z Salzwedel: wyjątkowe specjalności z Niemiec to nie tylko piwo i chleb.

Beelitz ma szparagi, Szwabia pierożki zwane Maultaschen. Podczas podróży do Niemiec, na Twoim talerzu pojawią się smakowite, regionalne specjały!

Zobacz film…

 

 

 

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w Niemczech

Niemcy ponownie otworzyły się na turystów serdecznie witając swoich gości. Przed wyjazdem zalecamy sprawdzenie zasad bezpieczeństwa na stronach internetowych poszczególnych atrakcji turystycznych. 

Więcej informacji

Zobacz kalendarz wydarzeń

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top