MAZOWSZE: ZWIEDZAJ, ZBIERAJ I WYGRYWAJ

 

 

4 kwietnia podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 rusza IV edycja konkursu Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Wśród osób, które zwiedzając Mazowsze, zbiorą co najmniej 22 punkty, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Wystarczy zbierać pieczątki na kuponie lub meldunki w aplikacji mobilnej w tych obiektach, które zostały w Paszporcie wymienione – czyli mazowieckich muzeach, galeriach czy teatrach.

 

– Zachęcamy do zwiedzania Mazowsza z Paszportem Turystycznym. Kilkadziesiąt instytucji kultury, biorących udział w projekcie, ma do zaoferowania ciekawe wystawy i przedsięwzięcia. Mając Paszport, można zdobyć pieczątkę, która przybliża nasze szanse do nagrody – mówi Aneta Dąbrowska-Bogucka z Departamentu Kultury, Promocji i Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Samorząd województwa mazowieckiego zachęca do aktywnego spędzania czasu na Mazowszu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić się po paszport turystyczny – np. do organizatora, instytucji biorącej udział w programie lub wydrukować go ze strony www.mazovia.pl, a następnie zbierać pieczątki, które są przeliczane na punkty.

 

W tym roku została również wprowadzona aplikacja mobilna. Dzięki niej, mając konto na Facebooku, z łatwością będzie można zameldować się w odwiedzanym przez nas miejscu. Aplikacja jest bezpłatna i można z niej korzystać jak z podręcznego przewodnika po placówkach i z mapy. Jest ona przeznaczona na telefony oparte na systemie Android (wersje od 2.3 do 4.4).

 

Aby aplikacja działała poprawnie, należy połączyć się z siecią Internet (wymagane do wyświetlania mapy z oznaczonymi placówkami oraz wykonywania meldunków) oraz włączyć odbiornik GPS w urządzeniu w celu śledzenia pozycji użytkownika. Ponadto każdy użytkownik, który chce wziąć udział w konkursie, powinien zaakceptować regulamin konkursu oraz zalogować się do aplikacji poprzez swoje konto na Facebooku.

 

Odwiedzając placówki warszawskie, można otrzymać jeden punkt. Obecność w pozostałych gwarantuje dwa. Wśród osób, które zbiorą minimum 22 punkty, rozlosowane zostaną cenne nagrody. Za zebranie od 30 punktów i więcej przewidziana jest I nagroda – karty podarunkowe do sklepu turystycznego o wartości 600 zł. Zebranie minimum 26 punktów to II nagroda – również karty podarunkowe, ale o wartości 500 zł.

 

Ci, którzy zdobędą minimum 22 punkty – wezmą udział w losowaniu III nagrody, którą jest karnet w wysokości 400 zł ufundowany przez Kompleks Basenów Termalnych „Termy Mszczonów”. Do wygrania są również nagrody dodatkowe, m.in.: plecaki i albumy o Mazowszu. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu mają okazję do skorzystania ze zniżek oferowanych przez część placówek biorących udział w programie.

 

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest dostarczenie do 31 października br. samego kuponu z odpowiednią liczbą zebranych pieczątek oraz wypełnioną i podpisaną kartą identyfikacyjną do siedziby Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa (w przypadku wysłania pocztą – decyduje data stempla pocztowego). Mobilni uczestnicy programu zgłaszają swój udział poprzez aplikację, a ich meldunki są automatycznie rejestrowane i przeliczane na punkty.

 

Wszelkie informacje o programie można otrzymać pod numerami tel. 22 59 79 520/552 lub wysyłając pytania na adres e-mail: paszport@mazovia.pl. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej samorządu województwa mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce Kultura i Turystyka oraz na profilu Mazowsze serce Polski na Facebooku www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski.

 

Tegoroczna edycja paszportu odbywać się będzie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz pod patronatem medialnym mazowieckich rozgłośni radiowych i tygodników, a także telewizji regionalnej. Marta Milewska Rzeczniczka Prasowa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie tel. 22 59 79 602, kom. 510 591 974 e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top