LOT do Pekinu

 

 

Od  sierpnia  możliwe jest rezerwowanie biletów na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa. Lot inauguracyjny do Pekinu odbędzie się 30 marca 2008. Polski przewoźnik powraca po blisko dziesięciu latach na chiński rynek.

 

„Uruchomienie rejsów do Pekinu jest pierwszym krokiem w rozbudowie siatki połączeń długodystansowych LOT-u w kierunku wschodnim” – mówi prezes PLL LOT S.A. Piotr Siennicki. „Chcemy latać tam, gdzie chcieliby latać nasi pasażerowie. Ze względu na coraz silniejsze kontakty gospodarcze krajów azjatyckich z Polską i całą Europą oraz coraz liczniejsze wyjazdy turystyczne w ten rejon, Daleki Wschód jest dla LOT-u naturalnym kierunkiem.”

 

{mosgoogle}

 

Połączenie LOT-u ze stolicą Chin będzie pierwszym od prawie 10 lat bezpośrednim z Polski do krajów Dalekiego Wschodu. Dogodne położenie geograficzne Warszawy umożliwia również wygodne połączenia transferowe z Europy Zachodniej. Rejsy z Warszawy będą się odbywać cztery razy w tygodniu – w środy, piątki, soboty i niedziele. Loty powrotne ze stolicy Chin zaplanowane są na poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele.

„Naszym celem jest również umocnienie pozycji warszawskiego Okęcia jako regionalnego portu przesiadkowego. Chcielibyśmy, aby w ciągu kilku lat Warszawa stała się znaczącym hub-em łączącym Zachód z Wschodem” – uważa prezes Siennicki. Początkowo rejsy wykonywane będą głównie na Boeingach 767, jednak już na jesieni 2008 roku to połączenie obsługiwane będzie przez B787 Dreamliner.

„Dzięki Dreamlinerom będziemy mogli zapewnić naszym pasażerom nową jakość podróży. Samoloty B787ułatwią nam wejście na rynki azjatyckie. W związku z tym prowadzimy analizy również innych kierunków. Być może już niedługo będziemy mogli otworzyć połączenia do Seulu, Hanoi czy Tokio” – dodał prezes Siennicki.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top