GOŚCIE GLOBTROTERA: MAX MEDIA

 

 

Gościem pierwszego grudniowego Spotkania Globtrotera było warszawskie wydawnictwo MaxMedia Mariusz Piotr Gryżewski i jego założyciel, właściciel oraz redaktor naczelny wszystkich trzech wydawanych w nim magazynów. A ponadto skarbnik zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Mariusz, bo tak jest nazywany przez przyjaciół i kolegów, przedstawił, pomagając sobie bogatą dokumentacją fotograficzną i filmową, swoją firmę, jej działalność nie tylko wydawniczą oraz zamierzenia na najbliższą przyszłość. MaxMedia założone zostały w 2002 roku, a pierwszym tytułem, który zaczęły wydawać, był magazyn gospodarczy FAKTY, który w br. obchodził 12-lecie istnienia.

 

Jest to dwumiesięcznik dużego formatu oraz znacznej objętości – aktualny numer liczy 138 stron plus okładki. Sprzedawany jest w prenumeracie przez KIOSK24PL, KOLPORTER SA I RUCH SA, a także w sieci EMPiK-ów, INMED SP. z o.o. i RUCH SA. Prezentuje fakty, ludzi i opinie dotyczące gospodarki, targi różnych branż, znaki jakości i wyróżnione nimi przedsiębiorstwa itp.

 

Ma też działy: diagnoz i prognoz, systemy zarządzania jakością, forum przedsiębiorców, prawo, Polska samorządowa, motoryzacja, nowe technologie, a także felietony itp. Więcej o nim można dowiedzieć się ze stron internetowych: www.magazynfakty.pl. W 2003 roku wydawnictwo przejęło zbankrutowany miesięcznik VIP, który poprzednio miał dwie wersje.

 

Stał się on z czasem głównym i popularnym magazynem MaxMedia, wydawanym początkowo z podtytułem „Polityka, Biznes, Fakty”, a od 2014 roku jako kwartalnik – Magazyn VIP. W tym samym formacie co i pozostałe magazyny wydawnictwa, obszerny – blisko 200 stronicowy, sprzedawany podobnie jak FAKTY w prenumeracie oraz sieciach: EMPiK, KOLPORTER SA I RUCH SA.

 

Poszczególne numery z reguły otwierają obszerne i bogato ilustrowane Rozmowy VIP-a z wybitnymi, znanymi postaciami przede wszystkim świata kultury, ale także innych dziedzin, zwłaszcza polityki, gospodarki, zdrowia, samorządu terytorialnego itp. W nr 3/2014 są to m.in. : Mateusz Damięcki, Lidia Popiel i Wojciech Malajkat.

 

Sporą część objętości tego magazynu zajmują sprawy gospodarcze oraz prezentacja wyróżniających się firm, organizacji producenckich, efektywnego wykorzystywania funduszy europejskich, poszczególnych miejscowości, gmin, powiatów czy regionów kraju. A także biznes, zdrowie i wiele innych dziedzin naszego życia gospodarczego i społecznego.

 

Do stałych działów należą: Podróże VIP-a, w którym publikowane są reportaże z podróży po kraju i świecie; Styl VIP-a, czyli głównie moda i trendy w niej; Auto VIP-a – prezentacja różnych modeli samochodów. Poza głównym i podstawowym Magazynem VIP ukazuje się co roku po 5-6 jego specjalnych wydań tematycznych poświęconych m.in. medycynie, różnym dziedzinom gospodarki i życia, czy świętom.

 

Od ub. roku wydawnictwo organizuje Gale VIP-a, podczas których wręczane są prestiżowe i, warto dodać, bardzo efektowne statuetki. Otrzymują je wybitni ludzie kultury, gospodarki i sukcesu reprezentujący również inne dziedziny. A także wyłonione w konkursach firmy, hotele, sklepy, samochody itp.

 

Po każdej Gali wydawane są obszerne, z mnóstwem zdjęć, relacje z nich w formacie i objętości podobnej do magazynów MaxMedia. Telewizja kręci na Galach VIP-a filmy – jeden z nich, oprócz bogatego wyboru zdjęć zaprezentowano na spotkaniu, a impreza ta, organizowana w najlepszych hotelach, budzi coraz większe zainteresowanie.

 

W tegorocznej uczestniczyło około 250 laureatów i zaproszonych gości, a sala bankietowa okazała się zbyt ciasna. W związku z czym na rok przyszły szukany jest hotel z salą na co najmniej na 400 osób. Goście Gali otrzymują także w trakcie organizowanych podczas niej loterii upominki fundowane przez sponsorów. W br. miały one wartość około 80 tys. zł.

 

wzór Gali VIP-a wydawnictwo przygotowuje podobną Galę Faktów. Pierwsza planowana jest na kwiecień 2015 roku. Wręcza również inne wyróżnienia, m.in. Lider Bankowości Spółdzielczej, Lider Województwa, Magnesy dla biznesu. Wydawca ma także inne, ciekawe pomysły. Więcej na temat tego magazynu i jego inicjatyw znaleźć można na: www.magazynvip.pl.

 

Trzecią publikacją periodyczną wydawaną przez MaxMedia jest magazyn biznesowo – gospodarczy RYNEK INWESTYCJI założony przed trzema laty. Początkowo poświęcony on był wyłącznie drogownictwu, ale wobec znanego kryzysu w tej branży uległ przekształceniu i obecnie jest specjalistycznym magazynem dla przemysłu chemicznego oraz petrochemii.

 

Ma również stronę internetową: www.rynekinwestycji.com. Nie jest sprzedawany w ogólnie dostępnych sieciach kolportażowych, lecz dostępny na różnych imprezach branżowych oraz w wybranych hotelach wyższych kategorii. Wydawnictwo zatrudnia łącznie 20 osób, poszczególne magazyny redagują kolegia.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top