GDYNIA – WEJHEROWO: DWUDZIESTA EDYCJA LADIES’ JAZZ FESTIVAL

LADIES' JAZZ FESTIVAL. PLAKAT KONCERTU TO I HOLA
LADIES’ JAZZ FESTIVAL. PLAKAT KONCERTU TO I HOLA

10 dni z bossą, jazzem, piosenką i wspaniałymi artystami. W dniach 15 – 25 lipca w Gdyni i Wejherowie odbędzie się XX edycja Ladies’ Jazz Festival. W trakcie tegorocznego słuchacze usłyszą brazylijską bossę i portugalskie fado najwyższej próby. Będą mogli uczestniczyć w spotkaniu zagranicznych i rodzimych artystów obsypanych nagrodami i rekordami sprzedaży płyt i koncertów.

Ladies’ Jazz Festival to muzyczny hołd dla Dam – artystek sceny, autorek, kompozytorek, wykonawczyń, instrumentalistek i wokalistek.
Tegoroczne festiwalowe wydarzenia muzyczne odbywać się będą w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej oraz w Gdyni w Konsulacie Kultury, Teatrze Muzycznym oraz w Polsat Plus Arena Gdynia.

Program tegorocznego festiwalu obejmuje wiele wyjątkowych wydarzeń muzycznych. Zainaugurują go koncerty w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

15 lipca o godz. 20 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Paula Morelenbaum, Jaques Morelenbaum i Fred Martins. Artyści zaprezentują brazylijską bossę najszczerszą z najszczerszych. Każde z tej trójki grało na najważniejszych scenach tego świata i każde wielokrotnie wzmacniało lub było wzmacniane przez takie gwiazdy jak Stan Getz, Sting, Mariza, Cesaria Evora, Antonio Carlos Jobim i inni.

16 lipca o godz. 20 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Edyta Bartosiewicz w formule SoloAct. Gwiazda nie rozpieszczająca publiczność swoją nadmierną obecnością, cyzelująca swą twórczość na żywo czyli Ona, gitara i publiczność.
Po dwóch koncertach w Wejherowie festiwal przeniesie się do Gdyni.

16 i 17 lipca o godz. 17 i 18:30 w Konsulacie Kultury w Gdyni – Grand Prix Ladies’ Jazz Festival – koncerty finalistek tegorocznej edycji Konkursu GRAND PRIX 2024.

18 lipca o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Mikromusic. Po jedenastu płytach od swego pierwszego występu na tym festiwalu ponownie wystąpi wyróżniający się inteligencją i subtelnością zespół ze swymi liderami: Natalią Grosiak i Dawidem Korbaczyńskim.

18 lipca o godz. 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Urszula Dudziak i Grażyna Auguścik. Koncert To i Hola – płyta dwóch najbardziej eksportowych polskich dam jazzu. Artystki zaprezentują zupełnie nową wersję ich płyty sprzed dwudziestu lat z absolutnie nowymi aranżami Grzecha Piotrowskiego i wraz z jego zespołem na scenie. Będzie to polski folklor, jazzowa swoboda i muzyczny perfekcjonizm wykonania.

19 lipca o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Stacey Kent wraz Jimem Tomlisonem. W porze popołudniowej herbaty wielka przyjaciółka festiwalu, goszcząca podczas jego pierwszej edycji w 2005 roku, a potem coraz bardziej światowa Stacey Kent wraz Jimem Tomlisonem i ich nowiutką, tegoroczną płytą.

A wieczorem 19 lipca o godz. 20 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Polskie Evergreeny – show i wielkie rodzime przeboje w wykonaniu Doroty Miśkiewicz, Moniki Borzym, Anny Serafińskiej, Agi Zaryan i jedynego rodzynka w tej grupie gwiazdorskich bywalczyń naszego festiwalowu, Grzegorza Turnaua.

20 lipca 17:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Fabii Rebordao, uczennica Marizy. Wielka gwiazda zaprezentuje sztukę lizbońskiego fado. To pierwsza na Ladies’ Jazz Festival wizyta tej artystki. Wielu Polaków i Polek zakochało się w zaułkach Alfamy, muzycznych piwnicach Lizbony czy Porto, dźwiękach gitar portugalskich i teatralnej orz bardziej swobodnej manierze wykonawczej fado. Dla niektórych może być to pierwsze spotkanie z oryginalnymi pieśniami portowych zaułków znad Tagu wpisanych przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

20 lipca 17:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Julia Fordham. Uznawana za posiadaczkę najbardziej czarownego kontraltu w muzyce popularnej. Znana ze swych przebojów solowych jak i z udziału wraz z Beverly Craven i Judie Tzuke w projekcie Woman to Woman. Najpewniej ten koncert poprowadzi Marek Niedźwiecki, wielki miłośnik talentu artystki.

21 lipca 17:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Kayah, po raz pierwszy na festiwalu. Artystka, która potrafi roztańczyć publiczność nawet wtedy, gdy śpiewa kolędy i kołysanki wystąpi w zupełnie nowej, nieznanej odsłonie, z nowym spojrzeniem na swe największe przeboje i najważniejsze utwory w karierze.

21 lipca 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni – Take 6 – sami panowie – na Ladies’ Jazz Festival. Ci, którzy byli choć na ich jednym koncercie wiedzą, że ich występy to niesamowite przeżycie.

Po wielkich koncertach i estradowych emocjach na największej eleganckiej scenie koncertowej Gdyni 22 i 23 lipca będą dniami spokojniejszymi, co nie znaczy, że zabraknie emocji,

22 i 23 lipca o godz. 20 w Konsulacie Kultury w Gdyni – Martyna Jakubowska i Wojciech Waglewski. Wielka gwiazda polskiej sceny bluesowej zawładnie Konsulatem Kultury, a gościnnie towarzyszyć jej będzie Wojciech Waglewski, polski miłośnik gitarowych harmonii afrykańskich, lider grupy muzyków i uczestnik niezwykłych projektów jak Osjan, Świnie, czy I Ching.

24 lipca o godz. 20 w Konsulacie Kultury w Gdyni – Krystyna Stańko. Wieloletnia przyjaciółka Ladies’ Jazz Festival i jej interpretacje bossa novy oraz piosenki z najnowszej płyty Eyrydyki.

25 lipca o godz.20 w Polsat Plus Arena Gdynia – Daria Zawiałow featuring Natalia Szroeder.

Wielki finał – wystąpi jedna z największych obecnie gwiazd polskiej estrady, zapełniająca największe krajowe hale koncertowe, mająca na swoim koncie 4 płyty długogrające, 10 nagród branżowych, 6 Fryderyków, w tym tegorocznego za najlepszy Album POP. Koncertem w Polsat Plus Arenie w Gdyni złoży ukłon Damom Jazzu, pokaże, że muzyka jest jedna i że każdy jej miłośnik słucha tylko tej dobrej, da także szansę rodzicom poznać idolkę ich dzieci.

Warto wybrać się na tegoroczną jubileuszową edycję festiwalu. Ladies’ Jazz Festival. Będzie lato, będzie najwyższej próby muzyka, kulturalnie i wyjątkowo.

Scroll to Top