FRANCJA: WYSTAWA FOTOGRAFII W ARLES

W dniach 4 lipca – 25 września 2016 r. miasto Arles zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w Lest Rencontres d’Arles. To już 47. edycja tego niezwykłego festiwalu. Od roku 1970, festiwal Les Rencontres d’Arles, którego pomysłodawcami są Lucien Clergue, Michel Tournier i Jean-Maurice Rouquette, jest świetną okazją do podziwiania najlepszych prac najlepszych współczesnych fotografów. Żadne z prezentowanych zdjęć nie było wcześniej publikowane. Oprócz wystawy, na zwiedzających czekają pokazy filmowe, spotkania i debaty, a także słynna Nuit de l’Année. Fotografie będzie można oglądać w 60 różnych miejscach w mieście Arles. Podczas poprzednich edycji, wystawy przyciągnęły aż 93 tys. zwiedzających, którzy odkrywali je w przeróżnych lokalizacjach.

 

Scenografia jest jedną z charakterystycznych cech tego festiwalu, niezwykły jest zwłaszcza kontrast, który powstaje przy zestawieniu nowoczesnych fotografii z architekturą miasta przesiąkniętego historią. Dzięki temu zabiegowi wydaje się, jakby całe Arles żyło w rytmie festiwalu. Zdjęcia prezentowane podczas wystawy różnią się od siebie, zwłaszcza pod względem poruszanych tematów.

Festiwal ma także przybliżyć różne zagadnienia współczesnej twórczości: współczesne trendy, techniki, innowacje i nowe punkty widzenia. Każdego roku promuje się młodych fotografów wystawiając ich prace. Co więcej, jednemu z nich przyznaje się nagrodę Découverte, która laureatowi zapewnia międzynarodowy prestiż. W tym roku festiwal Les Rencontres d’Arles odbywać się będzie od 4 lipca do 25 września.

Tematami tegorocznej edycji będą przede wszystkim fotografia uliczna, dokumentalna i wojenna. Organizatorzy zaplanowali też specjalne wystawy poświęcone Afryce i terenom Camrgue. Oficjalna strona wydarzenia www.rencontres-arles.com. Biuro Informacji Turystycznej miasta Arles Esplanade Charles de Gaulle, Boulevard des Lices 13200 Arles

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top