FRANCJA: ŚWIĘTO CYTRYNY W MENTON

Od 18 lutego do 9 marca 2011 w mieście Menton we Francji trwać będzie 78. już edycja dorocznego Święta Cytryny. Jest to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, które każdego roku przyciąga rzesze uczestników i turystów.

 

Przybywają by podziwiać defilady oraz monumentalne konstrukcje, stworzone wyłącznie z pomarańczy i cytryn. Na terenie ogrodów Biovès (Jardins Biovès), odwiedzający mogą także oglądać dwanaście gigantycznych obrazów, które co roku opowiadają inną historię.

 

 

Temat przewodni 78 edycji to „Menton upamiętnia Wielkie Cywilizacje” (« Menton célèbre les Grandes Civilisations »). Z tej okazji miasto przygotowało różne animacje:

 

 – « Parada złotych owoców », w niedziele 20, 27 lutego i 6 marca, dziesięć powozów udekorowanych cytrusami krążących brzegiem morza w świątecznej, imprezowej atmosferze. Widzowie mogą podziwiać procesję, przyłączyć się do artystów i spacerować trasą pochodu.

« Parady nocne »: w czwartki 24 lutego i 3 marca o godz. 20.30

Ogrody Biovès pełne światła: 18, 22, 25 lutego i 14 marca w tym magicznym miejscu podziwiać będzie można przedstawienie światła i dźwięku.

Wystawy: « Festiwal Orchidei » będzie okazją do przyjrzenia się z bliska najpiękniejszym gatunkom i okazom tych kwiatów.

– Natomiast podczas « Salonu Rzemiosła » można będzie obejrzeć dzieła i wyroby lokalnych twórców. Przez cały czas trwania 78 święta Cytryny, liczne dodatkowe animacje będą organizowane w całym mieście.

 

Zdjęcia: © Office de tourisme de Menton . www.tourisme-menton.fr

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top