Finnar notuje wzrost przewozów

Finnar notuje wzrost przewozów

Tym razem gościem naszego spotkania był Radosław Podhorecki reprezentujący linię lotniczą Finnar, która odnotowała w 2008 roku 10% wzrost przewozów pasażerskich. Również w naszym kraju fiński przewoźnik obsłużył rekordową liczbę pasażerów.

 

Liczba wszystkich pasażerów przewiezionych przez Finnair w 2008 r. wzrosła o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ruch pasażerski tylko na trasach azjatyckich wzrósł o 16.5%. Przewozy na trasach atlantyckich wzrosły z kolei aż o 29%, co w dużym stopniu związane jest ze zwiększoną częstotliwością rejsów do Nowego Jorku. Na trasie Warszawa-Helsinki Finnair przewiózł o 40% pasażerów więcej niż w 2007 roku.

„W sumie na trasach azjatyckich Finnair obsłużył 1.3 miliona pasażerów, ustanawiając tym samym nowy rekord w swojej historii. Nasza azjatycka strategia okazała się sukcesem i będziemy ją kontynuować również w przyszłości” – powiedziała Christer Haglund, SVP ds. komunikacji Finnair.

Finnair po raz pierwszy przewiózł w ciągu jednego roku ponad 100 000 pasażerów na trasie Warszawa-Helsinki, co oznacza 40% wzrost w porównaniu z rokiem 2007.

„W styczniu 2008 roku, aby zaspokoić rosnące potrzeby pasażerów, uruchomiliśmy trzecie, codzienne połączenie z Warszawy do Helsinek. Dostosowaliśmy też rozkład do naszych połączeń azjatyckich” – powiedział Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Europie Wschodniej i Centralnej, odpowiedzialny również za sprzedaże w Polsce. „Te zmiany skróciły czas transferu dla polskich pasażerów. Obecnie oferujemy najszybszy przelot z Warszawy do Hong Kongu, Szanghaju, Tokio, Osaki, Nagoi i Seulu. Podróżując przez Helsinki można zaoszczędzić nawet 2 godziny lotu w jedną stronę, to samo dotyczy rejsów powrotnych.” –  kontynuował

W ostatnim okresie ceny biletów lotniczych znacząco spadły. Latanie jest teraz tańsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Finnair jest jedną z najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie. Punktualność lotów rejsowych wzrosła od grudnia 2007 roku o 7.8% do poziomu 80.7%.

 

Więcej informacji udziela:

 

Radosław Podhorecki, tel. +48 601 370 178 lub +48 22 657 00 17

Finnair Media Desk tel. +358 9 818 4020 or comms@finnair.com

www.finnair.com

www.oneworld.com

 

 

/AZ/

Dodane 22 01 09

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top