EGIPT: STATUETKI W.T.A. NIE TYLKO DLA PIRAMID

Tegoroczne wręczenie statuetek World Travel Awards, porównywanych do Oskarów branży turystycznej, miało miejsce 16 września w Sharm el Sheikh.

 

Międzynarodowe jury doceniło liczne egipskie atrakcje turystyczne, wysoki standard hoteli oraz poziom usług świadczonych w kraju faraonów.

 

Wśród laureatów nagrody są m.in. Piramidy w Gizie, które w kategorii o największą atrakcję turystyczną pokonały Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Serengeti oraz Kilimandżaro. Egipt zwyciężył także w kategorii „Najlepsza kampania promocyjna”.

 

 

Ponadto, kurort Sharm el Sheikh został uznany za najlepsze miejsce do plażowania, a Soho Square za najlepsze centrum rozrywki. Hotel Savoy, w którym odbywała się uroczysta gala, zdobył tytuł najlepszego kompleksu hotelowego. Wyróżniono także hotele Sheraton Miramar Resort El Gouna, Kempinski Nile oraz Jolie Ville Golf & Resort. Wśród nominowanych linii lotniczych klasy biznes zwyciężyły linie Egypt Air, a w kategorii linii ekonomicznych – Kenya Airlines.

 

Graham E. Cooke, pomysłodawca i przewodniczący WTA, powiedział kilka słów o nadziei, jaką dzisiejszy Egipt wiąże z turystyką: „Ten kraj, z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi, od Luksoru i piramid w Gizie, po plaże i miejsca do nurkowania w Szarm el Szejk, to podręcznikowy przykład na to, jak ogromy wpływ na rozwój ma turystyka. Zorganizowanie gali dla Afryki i Oceanu Indyjskiego właśnie w Egipcie świadczy o tym, że podróżowanie i turystyka mogą okazać się katalizatorem przemian”.

Nagroda World Travel Awards została ustanowiona w 1993 roku w celu podkreślenia, nagrodzenia i uczczenia znaczących osiągnięć we wszystkich sektorach światowej turystyki. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda branżowa na świecie. W ramach konkursu World Travel Awards co roku wybierani są liderzy z 10 regionów świata – z Europy, Afryki, Azji, Wysp Karaibskich, Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej, Australii, Oceanu Indyjskiego oraz Środkowego Wschodu.

 

W kategorii regionów nagradzane są m.in. najlepsze hotele , linie lotnicze czy operatorzy rejsów. Przy przyznawaniu nominacji międzynarodowi eksperci biorą pod uwagę między innymi: innowacyjność, ofertę, jakość i standard świadczonych usług oraz poziom zadowolenia gości. W tym roku udział w konkursie zgłoszono 5 tysięcy podmiotów ze 160 krajów. Więcej informacji: www.worldtravelawards.com/

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top