Dolomity nie tylko zimą!

Południowy Tyrol to doskonałe miejsce na wycieczki rowerowe – górskie świeże powietrze, ciekawe trasy, świetna pogoda, a po przejażdżce – wyśmienite włoskie jedzenie.

Górskie tereny

Górskie tereny

Od kilku lat kolarstwo górskie cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród młodzieży. Jest to doskonała forma aktywnego spędzania czasu zarówno dla osób w star-szym wieku jak i dla rodzin z dziećmi. W Południowym Tyrolu szlaki rowerowe wiodą przez tysiące kilometrów. Jest to idealne miejsce dla fanów maratonów kolarskich jak i dla tych, którzy traktują wycieczki rowero-we bardziej rekreacyjnie. W tym roku, z myślą o miłośnikach rowerów, w Południowym Tyrolu zaplanowano wiele imprez i zawodów:

 

 

Maraton dles Dolomites w Corvara w Alta Badia

1 lipca 2007

Maraton zaczyna się w miejscowości La Villa/Stern, a kończy w miejscowości Corvara. Zawodnicy mają do pokonania ponad 138 km i różnicę wysokości ponad 4 190 metrów. W zeszłym roku w maratonie wzięło udział 8500 cyklistów z 37 krajów. Z roku na rok rośnie liczba uczestników.

 

Dolomiti Superbike w Alta Pusteria/Hochpustertal

8 lipca 2007

Zawody “Südtirol Dolomiti Superbike” w swojej trzynastoletniej historii już po raz drugi uzyskały status Pucharu Świata. W zawodach weźmie udział ponad 3 000 uczestników startujących na dwóch dystansach 119.9 km i 56,9 km.

 

Rowerowe dni Sella Ronda w Val Gardena/Gröden

8 lipca 2007

W tym dniu cztery główne masywy Dolomitów (Gardena/Grödner Joch, Campolongo, Por-doi i Sella) zamknięte są dla samochodów. Pokonać można je na rowerze podziwiając przepiękne, górskie krajobrazy.

 

Stelvio – rowerowe dni w Val Venosta/Vinschgau

1 września 2007

W zawodach tych startuje ponad 6 000 zawodników. Meta znajduje się w miasteczku Pas-so Stelvio na wysokości 1 900 m n.p.m.

 

Do Południowego Tyrolu najszybciej można dostać się samolotem. W tym roku urucho-miono specjalne transfery autokarowe z lotnisk w północnej części Włoch: Werony, Wene-cji i Mediolanu do kilku ośrodków wypoczynkowych. Koszt przejazdu transferowego w dwie strony dla osoby dorosłej to 29 euro. Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji miej-sca w autokarze przez internet. Dodatkowe informacje i rezerwacje na stronie: www.suedtirol.info

 

{mosgoogle}

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top