CZECHY: SZUMAWA – WYPOCZYNEK NA ZIELONYM DACHU EUROPY

 

 

Miłośników aktywnego wypoczynku Czesi zapraszają do odkrywania pięknego regionu ich kraju – Szumawy, nazywanego ze względu na położenie i przyrodę zielonym dachem Europy. Znajdują się tam jeziora polodowcowe, rozległe torfowiska i pozostałości dawnych puszcz, do których należy na przykład Puszcza Boubínska. Spośród rzadkich gatunków zwierząt żyją tam między innymi rysie. Szumawa jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Kryształowo czysta woda rzeki Vydry, wioska górska Kvilda, trasa do Jeziora Czarnego i Diabelskiego czy wycieczka do źródła Wełtawy z pewnością oczaruje każdego turystę.

 

 

Idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych na Szumawie jest jezioro Lipno, największy sztuczny zbiornik wodny w Czechach, nazywany Czeskim Morzem. Nową tamtejszą atrakcją turystyczną jest niezwykła ścieżka wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach. Trasa ta oferuje wspaniałe widoki na piękną, szumawską przyrodę, jezioro Lipno i Góry Novohradskie.

 

Długość trasy wynosi 675 metrów, po drodze znajdują się tablice z informacjami o ciekawostkach przyrodniczych w okolicy. Trasa jest częściowo dostępna także dla osób na wózkach inwalidzkich i dziecięcych. Bezpieczeństwo turystów zapewnia solidna, drewniana konstrukcja podpierana przez 75 słupów, poręcze i siatka z obu stron ścieżki. Na końcu trasy znajduje się 40-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się fantastyczny widok.

 

Dodatkową atrakcją jest 52-metrowa zjeżdżalnia, najdłuższa w Czechach, prowadząca przez środek wieży widokowej, z wysokości 24 metrów. Ścieżka leży na szczycie góry Kramolín. Można dojechać tam kolejką linową lub autobusem. Więcej informacji: www.czechtourism.com, www.stezkakorunamistromu.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top