CZECHY: MUZEUM ZAMKOWE W CZESKIM KRUMLOWIE

Czeski Krumlov zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji Muzeum Zamkowego, prezentującej eksponaty ze zbiorów zamkowych i najważniejsze wydarzenia z czasów panowania na tutejszych włościach szlacheckich rodów Rožmberków, Eggenbergów i Schwarzenbergów.

 

Zwiedzający mają okazję obejrzeć zbiory ukryte do tej pory w depozytach zamkowych. Muzeum mieści się w niewykorzystywanym do tej pory budynku tzw. Zameczku, stojącym na drugim dziedzińcu, jednej z najstarszych i najcenniejszych budowli należących do zamkowego kompleksu.

 

 

Muzeum jest częścią projektu Rok Rožmberków 2011, który przypomni słynny ród Rožmberków i jego dziedzictwo kulturalne, nie tylko w południowych Czechach.

 

Wstęp do muzeum i na wieżę: 130 koron (dorośli), 80 koron (dzieci). Rodzinny bilet: 300 koron. Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. W każdym pomieszczeniu jest do dyspozycji tekst z krótkim opisem prezentowanych eksponatów.

 

Zwiedzający mogą także wypożyczyć audio-przewodnik a także zakupić katalog z dokładnymi opisami eksponatów. Muzeum jest czynne przez cały rok, od wtorku do niedzieli. Na parterze znajduje się kawiarnia, sklepik i makieta przedstawiająca zamek Czeski Krumlov z połowy XVI wieku, autorstwa Jiřego Krampera. Więcej informacji: www.npu-cb.eu, www.zamek-ceskykrumlov.eu

 

Fot. Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top