CZECHY: FESTIWALE SMAKÓW

 

 

Miłośników dobrego jedzenia zapraszamy latem na nietypowe festiwale gastronomiczne w Czechach.

 

Na smakoszy czekają przysmaki z czosnku, pyszne gulasze czy ogórkowe wariacje. Osiemset kilogramów mięsa, cztery i pół metra cebuli i 75 kilogramów przypraw.

 

Tylu składników zużyją kucharze do przygotowania wspaniałych gulaszy na kolejną edycję festiwalu muzyki i dobrego jedzenia Gulaszfest 2014.

 

 

Impreza odbędzie się od 17 do 19 lipca 2014 na terenie stadionu letniego w mieście Valašské Meziříčí (ok. 60 km od Ostrawy). Na gości czeka ponad 30 rodzajów gulaszu. Oprócz klasycznego gulaszu wołowego i wieprzowego, do spróbowania będzie gulasz z jelenia, dzika, kangura czy strusia, a także husarski, ranczerski i gulasz z kociołka przygotowany w wojskowej kuchni polowej.

 

Nie zapomniano także o wegetarianach, którzy będą mogli spróbować gulaszu ziemniaczanego, grzybowego, fasolowego czy sojowego. W piwnicy będzie chłodzić się 125 hektolitrów piwa, aby goście mieli czym popić wspaniałe dania. Wśród siedmiu rodzajów piwa z morawskich browarów znajdzie się drożdżowe, ciemne i bezalkoholowe.

 

Imprezie towarzyszy bogaty program rozrywkowy – między innymi konkurs na największego gulaszowego smakosza i najlepszy valašskomeziříčski gulasz. Za wstęp zapłacimy 80 koron. www.gulasfest.cz  Ciekawy festiwal czosnku odbędzie się na terenie pięknego pałacu Buchlovice na Morawach Wschodnich 26 lipca 2014. Goście będą mogli między innymi spróbować kołaczy czosnkowych czy wziąć udział w konkursie wyplatania warkoczy czosnkowych. Podczas festiwalu przewidziano wiele atrakcji dla całej rodziny.

 

Oprócz prezentacji przysmaków przyrządzonych z dodatkiem wysokiej jakości czosnku uprawianego w regionie Uherskobrodskim, na odwiedzających czeka jarmark rzemiosł tradycyjnych, muzyka na instrumenty dęte i program rozrywkowy. Późnobarokowy pałac w Buchlovicach jest dziełem Jana Dětřicha Petřvaldskiego, właściciela średniowiecznego zamku w pobliskim Buchlovie. Pałac należy do najpiękniejszych siedzib szlacheckich na terenie Republiki Czeskiej.

 

Budowlę otacza wspaniały ogród tarasowy i park angielski. Jednym z symboli pałacu są fuksje. Od początku czerwca do końca września można oglądać unikalną wystawę fuksji. W szklarniach pałacowych hodowanych jest ponad 1200 gatunków i odmian tych kwiatów. www.zamek-buchlovice.cz

 

Południowomorawskie miasto Znojmo zaprasza w dniach od 1 do 2 sierpnia 2014 na Święto Ogórków. Smaczne ogórki należą do gastronomicznych specjałów Ziemi Znojemskiej. Podczas imprezy spróbujemy zarówno popularnych ogórków konserwowych, małosolnych i kiszonych, jak również wyszukanych ogórkowych specjałów z lokalnych restauracji.

 

Na gości czeka konkurs o najlepszy przepis na potrawę z ogórków i bogaty program towarzyszący, między innymi wystąpienia muzyczne, pokazy rzemiosł i atrakcje dla dzieci. www.znojemskabeseda.cz Więcej informacji: www.czechtourism.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top