CZECHY: AKCJA CIHELNA 2014

 

 

Już w najbliższy weekend w rejonie miasteczka Kraliky przy granicy z Polską (14 km od Międzylesia) odbędzie się niepowtarzalne widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji historycznej i wielka parada wojskowego sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów – Akcja Cihelna 2014. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 22 sierpnia historyczną paradą wojskową w okolicy Králík. Wieczorem na gości czekają imprezy kulturalne na rynku. Główny program odbędzie się w sobotę 23 sierpnia na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K- S 14 „U cihelny”.

 

W ramach imprezy od piątku do niedzieli dostępne będą dla zwiedzających wszystkie ekspozycje wojskowe w obiektach z lat 1935-1938 w rejonie Kralik. Do grupy warownej Bouda będzie można dojechać specjalną linią autobusową Králíky – twierdza Bouda. Obszar wokól Kralik to najsilniej ufortyfikowany teren w Republice Czeskiej. Znajdujące się tam umocnienia zostały zbudowane w latach 1935-1938.

 

W budowie systemu fortyfikacji bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły setki czechosłowackich firm oraz dziesiątki tysięcy obywateli. Akcja Cihelna jest wielkim wydarzeniem dla miłośników pojazdów i techniki militarnej. Imprezę odwiedza każdego roku około 20 tysięcy osób.

 

Więcej informacji: www.akcecihelna.com www.boudamuseum.com www.czechtourism.com/pl/press/home

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top