CHORWACJA WIRTUALNIE

Portal internetowy Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Croatia.hr, jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych źródeł z informacjami turystycznymi na temat tego kraju bardzo popularnego wśród Polaków, stał się jeszcze bardziej innowacyjny i bogatszy w treść. Opublikowano na nim aż 63 wirtualne spacery w technologii VR 360, dostępne w czterech językach. To platforma, która pozwala użytkownikom na oglądanie i interakcję w środowisku 360 stopni, umożliwiając odkrywanie ciekawych miejsc i lokalnych atrakcji w wysokiej jakości wirtualnej technologii.

Nieustannie inwestujemy w kanały promocji i komunikacji, nadążając za nowoczesnymi trendami. Digitalizacja chorwackiego turystyki, obok zrównoważonego rozwoju, stanowi jeden z kluczowych strategicznych kierunków jej dalszego rozwoju. W przyszłości planujemy dodatkowo rozwijać tę platformę VR o nowe rozwiązania technologiczne oraz materiały z nowych destynacji i kolejne warianty językowe – powiedział Kristjan Staničić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

Systemy tego typu i ich wykorzystanie w promocji pozwalają użytkownikom na doświadczanie i poznawanie atrakcji turystycznych za pomocą zupełnie nowego narzędzia. Eksploracja nowych miejsc stała się dla użytkowników łatwiejsza i bardziej kreatywna, a informowanie o nich zyskało nowe znaczenie i wymiar dzięki tej technologii.

Digitalizacja i postęp technologiczny, które zmieniają świat wokół nas, dają również nowe szanse i możliwości, z których warto korzystać. Jest to również ukłon w kierunku młodszych pokoleń, dla których świat wirtualny jest środowiskiem naturalnym – komentuje najnowsze rozwiązania Małgorzata Kowalska, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Platforma VR jest również dostępna w nowej aplikacji mobilnej Explore Croatia, która ma pomóc w odkrywaniu najciekawszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych, miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym i historycznym. Aplikacja została stworzona w ramach chorwackiego projektu Chorwacka Turystyka Cyfrowa „e-Turystyka”, gdzie prezentowanych jest sześć produktów turystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem trzech faz podróży: planowania, doświadczenia i udostępniania treści.

Zdjęcia: Ivo Biocina, Julien Duval, Aleksanda Gospić

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top