AUSTRIA – ZWIEDZANIE NA ROWERZE

Austria

Brzegami szemrzących rzek, wśród kwitnących łąk czy też przez zabytkowe miejscowości roztaczające urok dawnych czasów – rowerowe wyprawy po Austrii to odkrywanie natury i kultury we własnym tempie. Podczas gdy stopy niespiesznie kręcą pedałami, oczy chłoną piękno naturalnego krajobrazu i tradycyjnej architektury. Przy szlaku nie brakuje także miejsc, w których serdeczni gospodarze zamieniają regionalne produkty w wyrafinowane dania, zapoznając gości ze specyfiką regionu.Zwiedzanie Austrii na rowerze to doskonała okazja, by zapoznać się z niezwykłą z przyrodą i kulturą tego kraju.

 

Brzegiem jezioraAustria

Rowerzyści przemierzający szlak na wschodnim brzegu Hallstätter See powinni zarezerwować sobie trochę czasu na zwiedzanie urokliwego starego miasta Hallstatt i… podjadanie rosnących przy skraju drogi słodkich jeżyn! Szlak rowerowy wschodnim brzegiem jeziora zaczyna się wprawdzie w miejscowości Untersee, istnieje jednak możliwość wystartowania także z Obersee albo Obertraun. Droga prowadząca wzdłuż rzeki mija stare, drewniane domy z doniczkami pełnymi kolorowych kwiatów, a także olchowy zagajnik, od którego niesie się nad szlakiem chłodny zapach ziemi i lasu. Nad brzegiem jeziora stoją ławeczki, kuszące sposobnością do chwili odpoczynku. Podczas przerwy i posiłku można obserwować tu pstrągi i golce, uwijające się w przejrzystej wodzie u naszych stóp. Warto pozwolić sobie również na dłuższą przerwę w Hallstatt – udać się na spacer uliczkami miasta czy spotkać z historią w lokalnym muzeum.

Do punktu wyjścia prowadzi ulica biegnąca brzegiem Hallstätter See. Część drogi można pokonać także statkiem do Steeg (Bad Goisern).

Biuro turystyczne w HallstattAustria

e-mail: hallstatt@dachstein-salzkammergut.at

Strona internetowa: www.hallstatt.net

Telefon: +43 6134 820

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top