AUSTRIA: TYROL ZACHODNI – W CENTRUM NAJLEPSZYCH REGIONÓW NARCIARSKICH

 

 

Tyrol Zachodni, w języku niemiecki TirolWest to miejscowości Landeck, Zams, Fliess, Tobadill, Grins oraz Stanz. Zaletą regionu jest jego położenie w bliskiej odległości od najlepszych ośrodków narciarskich na świecie a jednocześnie bardzo przystępne ceny! Dzięki idealnemu położeniu zachodni Tyrol zarówno zimą jak i latem oferuje urlopowiczom ceniącym różnorodność doskonałe warunki. „Ruszamy na ski safari” – to hasło każdego roku towarzyszy amatorom narciarstwa polującym na najciekawsze tereny narciarskie.

 

W Zachodnim Tyrolu są one dostępne w krótkim czasie i obiecują narciarzom wspaniałe atrakcje. Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, czy St. Anton am Arlberg tu kultowe stacje narciarskie, oddalone zaledwie o ok. 30km od miejscowości Landeck, natomiast stacja narciarska Venet znajduje się bezpośrednio w regionie.

 

Venet to niewielki ale wspaniały ośrodek narciarski. Poza świetnymi trasami na północnych i południowych zboczach oczarowuje olśniewającą panoramą okolicznych gór oraz nowoczesnym schroniskiem na samej górze, w którym również można nocować! Po obfitującym w przeżycia dniu na stoku. I krótkiej podróży w dół, trafiamy z powrotem w idylliczną krainę Zachodniego Tyrolu.

 

Jako mały podarunek, goście nocujący w regionie otrzymają bezpłatnie kartę TirolWestCard. Poza bezpłatnym wejściem do wąwozu Zammer Lochputz i miejscowych muzeów obejmuje także bezpłatny udział w cotygodniowych degustacjach na pełnych smaku trasach prezentujących lokalne produkty – „Tiroler Edle“ (szlachetną tyrolską czekoladę), „Stanzer Zwetschke“ (lokalną odmianę śliwki o wyjątkowo intensywnym aromacie), „Tiroggl“(regionalny chleb) oraz „Quellkeimlinge“ (życiodajne kiełki).

 

Co zamiast nart? Wędrówki, sanki i łyżwy!

 

Krajobraz przyrodniczy regionu Zachodniego Tyrolu także zimą zachęca do długich spacerów i wędrówek. Spacer w rakietach śnieżnych to nie lada gratka dla tych, którzy chcieliby odkryć zupełnie inne oblicze zimowych spacerów. To idealne połączenie sportu i możliwości podziwiania przyrody.

 

Trasy o różnym stopniu trudności dają pozwalają odkryć region Parku Krajobrazowego Kaunergrat na własną rękę lub podczas zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem. Jeśli marzy Ci się zjazd na desce poza wyznaczonymi trasami, skialpinizm lub narciarstwo biegowe to alternatywa dla ciebie.

 

Trasy skitourowe wiodą przez wyjątkowe zimowe pejzaże i są jednymi z najpiękniejszych w Tyrolskich Alpach. Do dyspozycji mamy zarówno proste trasy dla początkujących jak i wymagające górzyste trasy. Narciarze biegowi szczególnie cenią sobie Fließ, leżący w regionie Parku Krajobrazowego Kaunergrat ze względu na piękne górskie szlaki o różnym stopniu trudności.

 

Oczywiście w ofercie regionu nie może też zabraknąć dwóch ulubionych zimowych dyscyplin sportowych – jazdy na łyżwach i sankach. Do trzech tras saneczkarskich regionu dotrzeć można na piechotę lub wyciągiem. Lodowiska znajdują się w Landeck i Zams. Poza różnorodnym programem sportów zimowych warto zwrócić uwagę na wystawę „3.000m Vertikal“ (3.000 metrów pionowo) w siedzibie Parku Krajobrazowego Kaunergrat, która przedstawia wyjątkowy świat zwierząt i roślin regionu.

 

Wyjątkowym doświadczeniem jest niewątpliwie wieczorny spacer przez lodowaty i oświetlony Zammer Lochputz – mistyczny wąwóz Tyrolu – w którym odkryć można naturę i dzikie oblicze żywiołu, jakim jest woda. Szeroka oferta zimowa jest wzbogacona także przez różnorodny program obchodów adwentu w regionie Zachodniego Tyrolu. więcej informacji na www.tirolwest.at

 

Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top