AUSTRIA: PAZNAUN LATEM – RADOŚĆ ŻYCIA PO SŁONECZNEJ STRONIE GÓR

 

 

Aktywność, odprężenie i siła płynąca z gór – lato w dolinie Paznaun to czysta radość życia. Wspaniała przyroda, żywa tradycja górskich miejscowości i tyrolska serdeczność podbijają serca urlopowiczów.

 

Różnorodność aktywnego wypoczynku

 

Leżąca na zachodzie Tyrolu dolina Paznaun obejmuje cztery miejscowości, tj. Ischgl, Galtür, Kappl i See, w których każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Podczas gdy w ruchliwym Ischgl miłośnicy kolarstwa górskiego oblegają fenomenalne singletracki, amatorzy wspinaczki i boulderingu spotykają się w urokliwym Galtür. Spotkania z naturą, kąpiele wodne i niezliczone atrakcje dla rodzin to specjalność Kappl i See, gdzie prawdziwa wiejska sielanka łączy się z malowniczymi krajobrazami i szczerą gościnnością.

 

 Rozpieszczona słońcem wysokogórska dolina

 

Tym, co łączy wszystkie te miejscowości, jest otaczający je wspaniały świat gór. Rozległa sieć pieszych szlaków, tras spacerowych i ferrat prowadzi wędrowców reprezentujących wszystkie poziomy umiejętności i kondycji fizycznej przez tereny, które ukazują im coraz to nowe oblicza – od łagodnych po surowe, od górskiej łąki po skalisty szczyt.

 

Górskie schroniska – te w starym stylu i te bardziej nowoczesne – w nagrodę za trudy wędrówki oferują kulinarne specjały, przy czym menu sięga od tyrolskiej kuchni domowej po alpejskie wydanie haute cuisine. www.paznaun-ischgl.com/de

 

Przyjemność od pierwszej chwili: Silvretta Card All Inclusive

 

Radość oczekiwania to najpiękniejsza radość. Dlatego goście doliny Paznaun otrzymują od gospodarzy swoich kwater kartę Silvretta Card All Inclusive już przed urlopem. Dzięki temu zbieranie wrażeń można rozpocząć już w drodze na wakacje, bo Silvretta Card zapewnia bezpłatny przejazd przepiękną trasą widokową Silvretta Hochalpenstraße.

 

Dodatkowo rodziny posiadające kartę mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w tygodniowym programie zajęć, obejmującym m.in. safari na lodowcu, rodzinną wyprawę wspinaczkową, ekspedycję śladami przemytników oraz zdobywanie szczytów – nawet do 3000 m n.p.m.

 

Karta umożliwia też wolny wstęp do aquaparku w miejscowości See, z czego na pewno ucieszą się najmłodsi. Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze doliny Paznaun.

 

W ten sposób można dotrzeć do wszystkich górskich ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych i schronisk na halach. Ochłodę zmęczonym sportem urlopowiczom oferują kryte i zewnętrzne baseny w Ischgl i Galtür, na które posiadacze karty również mają wolny wstęp. Karta gościa umożliwia również przejazdy autobusami po regionie Paznaun, m.in. do jeziora zaporowego Silvretta.

 

Ostra jazda i wspaniałe widoki – High-Bike Testcenter Paznaun

 

Na zmotoryzowanych czekają w Paznaun niezwykle malownicze trasy. W High-Bike Testcenter Paznaun – jedynym w Europie motocyklowym centrum testującym różne marki pojazdów – motocykliści mogą wypożyczyć sobie maszynę swoich marzeń i przez jeden dzień testować ją ile dusza zapragnie. www.highbike-paznaun.com

 

Zdjęcia: Touristenverband Paznaun – Ischl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top