AUSTRIA: INNSBRUCK – STOLICA ALP

Cesarski pałac czy nowoczesna architektura? Przygoda w górach czy przeżycia kulturalne? Buty trekkingowe czy wysokie obcasy? W Innsbrucku i przyległych miejscowościach turystycznych góry i miasto przenikają się gwarantując niezapomniany urlop. W jakim innym mieście na świecie w jednej chwili siedzi się w ogródku kawiarni i podziwia reprezentacyjne budowle średniowiecznej starówki, a już niecałe pół godziny później kontempluje krajobraz z tarasu górskiej restauracji, położonej na wysokości 2000 m n.p.m.? Od kiedy wybudowano nowe koleje na Nordkette, w Innsbrucku jest to możliwe!

Dolna stacja kolei znajduje się w ścisłym centum miasta. W ciągu zaledwie 20 minut kolejka dociera w wysokie góry, do miejsca, w którym krzyżują się najważniejsze szlaki wędrówek i wypraw wspinaczkowych. Idealnym miejscem do podziwiania widoków jest niewątpliwie restauracja górska Seegrube, gdzie miasto u leży stóp, a zarys Alp Ötztalskich i Zillertalskich wyznacza horyzont.

Tutaj, czyli niejako u bram miasta, znajduje się ponadto serce Alpejskiego Parku Karwendel. Po powrocie z gór polecamy spacer kuszącą wystawami sklepowymi nowoczesną aleją handlową Maria-Theresien-Straße, bądź aperitif w jednym z przytulnych, kameralnych lokali w mieście.

 

Góra w sercu Innsbrucku

 

W zaledwie kilka minut można dostać się z centrum miasta do największego parku krajobrazowego w Austrii! Zachwycająca 360-stopniowa panorama sięgająca od stolicy Alp po Park Krajobrazowy Karwendel dostarcza niezapomnianych wrażeń. Otwarta w 2007 roku kolejka wraz z zaprojektowaną przez Zahę Hadid stacją szybko wkomponowała się w miejski krajobraz i dziś należy do najchętniej fotografowanych atrakcji turystycznych w Innsbrucku.

Bryła stacji stanowi swoistą zabawę kontrastami. Lśniąca kopuła dachowa, która przypomina o potędze przyrody – przywodzi na myśl lodowiec, śnieg i lód, faluje nad betonową konstrukcją stacji, jednoznacznie kojarząc się z człowiekiem i jego działalnością miejską.

 

Oto propozycja krótkiego urlopu w Innsbrucku:

 

• 4 noclegi ze śniadaniem • Wjazd na górę i z powrotem kolejką Nordkettenbahnen • Codziennie wędrówki po górach w towarzystwie przewodników ze szkoły alpejskiej w Innsbrucku (ASI) • Wypożyczenie sprzętu górskiego (buty trekkingowe, plecak), transfer autobusem, książka ze szlakami i odznaka wędrowca • Kupienie karty Innsbruck Card

 

Zdjęcia: Innsbruck Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top