ATLAS SATELITARNY ZIEMI ŚWIĘTEJ

Wszystkich zainteresowanych Ziemią Świętą i tematyką biblijną zainteresuje z pewnością niezwykle interesujące wydawnictwo „Satelitarny Atlas Ziemi Świętej”.

 

Obrazy satelitarne w tym atlasie zarejestrowane zostały podczas przelotu satelity NASA Landsat 5 w zimny bezchmurny poranek w niedzielę 18 stycznia 1987 roku. Były to idealne warunki dla zarejestrowania całościowego obrazu Ziemi Świętej.

 

Jest to szczególny okres, najwyższe pasma górskie pokryte są jeszcze śniegiem, inne rejony pokryte są bujną wiosenną zielenią a jeszcze inne żółkną już w palących promieniach pustynnego słońca. Widać zwłaszcza stopniowe przejście od zielonych źródeł Jordanu koło miasta Dan do wyschniętych pól w okolicy Beerszewy na południu Izraela na obrzeżu pustyni Negev.

 

Satelita fotografował powierzchnię ziemi tworząc precyzyjne odwzorowanie powierzchni poszczególnych biblijnych regionów tworzących wierne odwzorowanie Ziemi Świętej.

 

Ten satelitarny atlas biblijny jest wizualnym i opisowym przewodnikiem po Ziemi Świętej Synaju i Egipcie. Zawiera 196 lotniczych i panoramicznych zdjęć zachodniej Palestyny, Transjordanii i Libanu a także fragmentów Syrii. Uzupełniają je liczne zdjęcia biblijnych krajobrazów i obiektów wzbogacone cytatami z Biblii i komentarzem historycznym.

 

Atlas zawiera mapy, zdjęcia i opisy 29 regionów od góry Hermon i Wzgórz Golanu poprzez Dolną i Górna Galileę, Jezioro Galilejskie, równinę Akko, Szaron i Dor, pasmo góry Karmel, Samarię, dolinę Jordanu, Morze Martwe, Pustynię Judzką, Jerozolimę, pustynie Negev i Arava, góry Gileadu, Ammonu, Moabu i Edomu, Synaj, Dolny Egipt oraz Północny Lewant.

 

Uzupełnieniem książki jest Słownik wyjaśniający pojęcia geograficzne i biblijne, bibliografia podróżnicza oraz indeksy imion i nazw geograficznych.

 

Atlas satelitarny Ziemi Świętej. Wydawnictwo Chrześcijańskie „Znaki Czasu”. Warszawa. 274 str.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top