Wydarzenia

O BERLINIE NAD WISŁĄ

Prezentacja nowości i atrakcji turystycznych Berlina oraz tegorocznych kampanii promocyjnych DZT – Niemieckiej Centrali Turystyki, były tematem spotkania prasowego zorganizowanego na pokładzie zacumowanej przy brzegu Wisły vis a vis Zamku Królewskiego w Warszawie. Pierwszą, na żywo, po wielomiesięcznej przerwie powodowanej przez pandemię Covid-19, z rzadkimi kontaktami tylko one line.

OPERACJA CZYSTA RZEKA: LETNIA EDYCJA 2021

Z początkiem wakacji rusza sprzątanie 30 rzek w Polsce w ramach letniej edycji Operacji Czysta Rzeka 2021. Akcje weekendowe będzie koordynować ekipa patrolowa canoe. W wybranych lokalizacjach można dołączyć do wodnego ekopatrolu jako wolontariusz. Letnia edycja będzie dotyczyć wyłącznie rzek. Sprzątanie wody będzie odbywać się z poziomu canoe/kajaku.

WARSZAWA: STASYS EIDRIGEVIČIUS W MUZEUM KARYKATURY

W Muzeum Karykatury w Warszawie otwarta została, i potrwa do 5 września, nowa wystawa: „Stasys – rysunki refleksyjne”, na której można oglądać także rzeźbę oraz trochę ceramiki znakomitego litewskiego grafika, malarza, rzeźbiarza, scenografa i autora spektakli scenicznych Stasysa – występuje pod tym imieniem i nim podpisuje swoje prace, Eidrigeviciusa, od roku 1980 na stałe mieszkającego i tworzącego głównie w Warszawie.