NA WIELKIEJ SOWIE

Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) – kulminacja Gór Sowich, jest jednym z ciekawszych szczytów w otoczeniu Kotliny Kłodzkiej, wśród należących do Korony Gór Polski. A to za sprawą ponad stuletniej wieży widokowej.

CHORWACJA: ARTYSTYCZNA WIOSNA W ZAGRZEBIU

Wraz z nadejściem wiosny Zagrzeb zaproponował zupełnie nowy i nieoczywisty produkt turystyczny. Łącząc siły z lokalnymi artystami przedstawiono dwie koncepcje – instalację „Mały Zagrzeb” oraz street art – „Uliczny tryptyk”. Oba projekty są łatwo dostępne dla wszystkich gości odwiedzających miasto.

MALTA WZNAWIA TURYSTYKĘ MIĘDZYNARODOWĄ

Szybkie tempo szczepień antykovidowych na Malcie oraz w innych krajach sprawia, że międzynarodowe podróże stają się coraz bardziej możliwe. Szczepienia powodują, że ryzyko zachorowania maleje, zarówno wśród mieszkańców, jak i samych podróżników. Malta znacznie wyprzedza większość krajów pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. W związku z tym, od 1 czerwca br. zostanie wznowiony międzynarodowy ruch turystyczny z wykorzystaniem wypracowanych już wcześniej kryteriów podziału krajów, z których przybywają goście, na trzy strefy, nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.