UIA: Z WARSZAWY DO WINNICY I Z GDAŃSKA DO IWANO - FRANKIWSKA

Ukraińskie Linie Lotnicze UIA rozpoczną regularne połączenia lotnicze z Warszawy do Winnicy oraz z Gdańska do Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa). To kolejny etap rozwoju europejskiej siatki łączącej obwodowe miasta na Ukrainie ze światem. Od 26 czerwca UIA Ukraine International Airlines uruchomią bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą a Winnicą - stolicą obwodu winnickiego na wschodnim Podolu w centralnej Ukrainie. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu samolotami Boeing 737 lub Embraer 190 wg rozkładu: wylot z Warszawy do Winnicy w czwartki i niedziele o 21:30, z Winnicy do Warszawy w poniedziałki i piątki o godzinie 01:00. Lądowanie w Warszawie o 01:30.

 

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa - Winnica w jedną stronę, według taryfy, która obejmuje przewóz bagażu podręcznego, wynosi 114 złotych z uwzględnieniem wszelkich opłat. Od 25 czerwca uruchomione zostanie natomiast połączenie: z Gdańska do Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa) - miasta obwodowego w zachodniej Ukrainie.

Rejsy odbywać się będą również dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty i będą realizowane wg rozkładu: wylot z Gdańska o 23:30, przylot do Iwano- Frankiwska o godzinie 02:00 w nocy. Wylot z Iwano-Frankiwska o 21:55 z lądowaniem w Gdańsku o 22:30.

Rejsy zaplanowane są również w sezonie zimowym z myślą o ofercie turystycznej dla narciarzy. Loty z Gdańska to dla mieszkańców Pomorza wspaniała okazja do odwiedzenia zakarpackiej Ukrainy. Cena biletu lotniczego na trasie Gdańsk - Iwano-Frankiwsk w obie strony w taryfie, która obejmuje jedynie przewóz bagażu podręcznego, wynosi 157 PLN.

"UIA rozwijają siatkę rejsów międzynarodowych z regionalnych miast na Ukrainie oferując pasażerom, skorzystanie z kilku opcji podróży – wyjaśnia Evgeniya Satska, rzecznik prasowy linii UIA. - Nasi pasażerowie mogą teraz wybierać i łączyć nowe międzynarodowe loty z rejsami tranzytowymi przez Kijów, a tym samym stworzyć dla siebie idealna trasę. W 2015 roku uruchomiliśmy szereg połączeń bezpośrednich z Charkowa, Lwowa i Odessy a w tym roku dodamy do tej listy Iwano-Frankiwsk i Winnicę oferując podróżującym nowe połączenia do Gdańska i Warszawy. Poprzez uruchomienie lotów z Winnicy do Warszawy, UIA zaspokoi popyt mieszkańców centralnej Ukrainy na rejsy do Polski".

Więcej informacji na www.flyUIA.com, w biurach UIA i w autoryzowanych biurach podróży.