Profesjonalne tereny targowe w Warszawie

 

Rusza budowa Warszawskiego Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, które będzie pierwszym w Warszawie centrum wystawienniczym na skalę międzynarodową. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2008 roku.

 

Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska zlokalizowane będzie na Pradze Południe, u zbiegu ulic Marsa i Rekruckiej, gdzie już wkrótce przebiegnie zwieńczenie Trasy Siekierkowskiej.

 

{mosgoogle}

 

Pierwszy etap inwestycji obejmuje budowę hali wystawienniczej o powierzchni 10 000 m. kw. z przyległym holem wejściowym o powierzchni 600 m. kw., 2000 m. kw. zewnętrznej powierzchni wystawienniczej oraz centrum konferencyjnego o powierzchni 600 m. kw. Będzie to nowoczesny obiekt przystosowany do organizacji profesjonalnych imprez wystawienniczych i eventów. Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska zostanie wyposażone we wszelkie media oraz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, zaś parametry dotyczące norm bezpieczeństwa pozwolą na zgromadzenie w tym miejscu nawet 10 000 osób. Przewidziano także obszerny parking podziemny i naziemny.

 

W projekt zaangażowane są:

• Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o. – największy organizator imprez wystawienniczych w Warszawie, jeden z największych w kraju;

• Marsa Park – spółka z Grupy ECI (Europejskie Centrum Inwestycyjne), międzynarodowy holding finansujący wszelkiego typu inwestycje deweloperskie w Polsce i za granicą, głównie we Francji.

 

W nowym obiekcie od 2008 roku planowane są jedne z największych targów organizowanych w stolicy: Międzynarodowe Targi Gastronomiczno-Hotelarskie EuroGastro oraz Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour&Travel.