informacje

DUBAJ EKOLOGICZNY

Nie tylko nowoczesna metropolia, ale i ochrona przyrody. Dubaj przebudza się ekologicznie Dubaj to świat wielu kontrastów – z jednej strony nadprzyrodzony niemal w swej dynamice rozwój cywilizacyjny, z drugiej – przywiązanie do tradycji wywodzącej się z bliskiego przyrodzie trybu życia. Emirat stawia na ekologię, ochronę dziedzictwa przyrodniczego, beduińskich tradycji oraz promocję aktywności na łonie natury. Mogąc pozwolić sobie na bicie kolejnych architektonicznych rekordów świata i tworząc bardzo śmiałe projekty urbanistyczne władze Dubaju nie zapominają o ochronie swojego dziedzictwa – kulturowego i przyrodniczego. W emiracie działają projekty na rzecz naturalnego środowiska, tradycji beduińskiej.

BRANŻA PRODUCENTÓW, SPRZEDAWCÓW I WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO NA SKRAJU UPADKU

Z dramatycznym apelem do rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju wystąpiła branża producentów, właścicieli sklepów i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Oto on:

WASZA TURYSTYKA: 100 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH OSÓB W POLSKIEJ TURYSTYCE W ROKU 2020

Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl, już po raz piąty ogłosiła Listę 100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyce. Redaktor naczelny portalu, Adam Gąsior, podkreślił: „Warto przypomnieć, że jako pierwsi w Polsce odważyliśmy się taką listę przygotować w grudniu 2016 roku (wtedy była to jeszcze „pięćdziesiątka” wpływowych). Już w następnym roku Lista rozrosła się do 100 osób. Podkreślamy to za każdym razem: nie jest to ranking najpopularniejszych lub najbardziej lubianych ludzi w polskiej turystyce. Nasza „100” to ludzie, którzy dzięki swoim dokonaniom zawodowym i podejmowanym decyzjom biznesowym lub politycznym przyczyniają się do zmian w szeroko rozumianej branży turystycznej.”