Europa

SZWAJCARIA: ZIMA W PEŁNEJ KRASIE

Zima w Szwajcarii prezentuje się w pełnej krasie, z pokrytymi świeżym śniegiem stokami, które kuszą amatorów narciarstwa. Dla podróżujących liniami SWISS dobra wiadomość – narty i buty narciarskie niezmiennie można zabrać gratis. Luty to również czas niezwykłego wydarzenia, na który zjeżdżają dżokeje z całego świata – White Turf. Serdecznie zachęcamy Państwa także do wypróbowania nowości …

SZWAJCARIA: ZIMA W PEŁNEJ KRASIE Czytaj więcej »

Panorama zamku Sychrov w Czeskim Raju zimą.

CZESKI RAJ W ZIMIE

Czeski Raj ma swój urok także zimą, gdy jest mniej turystów i można w spokoju delektować się pięknem przyrody. W zimowe weekendy czynne są niektóre zamki i pałace, ciekawe muzea i galerie.

Panorama gór w okolicach Saas Fee w zimowej szacie

SZWAJCARIA: SAAS FEE – PERŁA ALP

Do XIV wieku w dolinie Saas była tylko jedna gmina: Saas. Spośród czterech wiosek tej doliny najbardziej znana jest Saas Fee, określana też jako „Perła Alp”. Położoną na 1800 m n.p.m. lodowcową wioskę otacza 13 czterotysięczników. 150 km tras zjazdowych

Portugalia. Miasto Porto, panorama z bulwaru nad rzeka Duoro.

PORTUGALIA: TAM, GDZIE ATLANTYK SPOTYKA EUROPĘ

Portugalia, kraj na najdalszym zachodzie naszego kontynentu, staje się coraz bardziej modnym kierunkiem turystycznym. Także wśród Polaków, którzy coraz liczniej odwiedzają to miejsce, gdzie Atlantyk spotyka Europę. Przyjeżdżamy tu z pielgrzymkami do słynnego sanktuarium maryjnego w Fatimie, ale także aby wypocząć na plażach portugalskiej Riwiery i Algarve.

Mapa turystyczna Szwajcarii

SZWAJCARIA: 200.000 NOCLEGÓW POLSKICH TURYSTÓW W 2023 ROKU

Rekordowa, najwyższa dotychczas liczba 200 tys. noclegów polskich turystów w hotelach (statystyka ta nie obejmuje apartamentów i innych miejsc noclegowych) w Szwajcarii w roku 2023, to najistotniejsza chyba informacja Switzerland Tourism przekazana dziennikarzom na tradycyjnym spotkaniu prasowym w Tłusty Czwartek w Warszawie.

Słynny turecki słodki przysmak baklawa

TURCJA: NAJLEPSZE DESERY WEDŁUG TASTE ATLAS

My mamy Tłusty Czwartek z pączkami i faworkami. Inni własne, słynne smakołyki. Kuchnia turecka, stanowiąca odzwierciedlenie bogatego dziedzictwa kulturowego i setek lat tradycji tego kraju, cieszy się uznaniem na całym świecie. Ta sława odnosi się też do niesamowitych deserów.

Turyści w Niemczech

NIEMCY: CORAZ WIĘCEJ ZAGRANICZNYCH TURYSTÓW

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT), opartej na wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, turystyka przyjazdowa do Niemiec stale się ożywia i ma coraz większy wpływ na rosnącą liczbę noclegów.

Scroll to Top