Wydarzenia

WARSZAWA: TARGI LATO 2017

W Centrum Targowo – Kongresowym przy ul. Marsa 56 C trwają (21-23 kwietnia) 22. Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2017. Równolegle, w sąsiedniej, połączonej z turystyczną hali wystawowej, odbywają się 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych REGIONALIA. Towarzyszą im różne imprezy i atrakcje. W sumie uczestniczy w nich ponad 270 wystawców z różnych regionów kraju, a także nieliczni zagraniczni. Są to: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicielstwa regionów, miejscowości turystycznych, wypoczynkowych i sanatoryjnych, hotele, pensjonaty, ośrodki spa, ogólnopolskie, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, biura podróży oraz firmy z branży itp.

Czytaj więcej...

LITWINI LICZĄ NA POLSKICH TURYSTÓW

Państwowy Departament Turystyki Litwy organizuje w Katowicach, Wrocławiu oraz Łodzi serię spotkań promujących atrakcje turystyczne tego kraju oraz jego możliwości turystyczne. Dla Litwy Polska jest rynkiem priorytetowym. W roku 2016 liczba noclegów turystów z Polski wyniosła 282,1 tys., co oznacza wzrost o 9.3% w stosunku do roku poprzedniego. Polacy wydali na Litwie 55,8 mln EUR (+18,2 %), średnie koszty podróży wyniosły 318,7 EUR (+9,3%). Podczas tegorocznego Road Show litewscy specjaliści zaprezentują obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na Litwie, narodowe trasy turystyczne oraz możliwości odpowiedzialnej turystyki na Litwie.

Czytaj więcej...

SZWAJCARIA: LATO 2017 – POWRÓT DO NATURY

Pod hasłem powrotu do natury promowana jest turystyka i wypoczynek w Szwajcarii w lecie 2017 roku. I ono było głównym tematem tradycyjnego, przed sezonem, spotkania Switzerland Tourism Polska z polskimi dziennikarzami w Warszawie. Prowadziła je, jak zwykle, szefowa STP Adriana Czupryn, pomagała jej Marta Piechota, a w prezentacji uczestniczyli także przedstawiciele 10 szwajcarskich miejscowości oraz turystycznych placówek i atrakcji. Którzy popołudniu tego samego dnia spotkali się na workshopie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej. Tym razem prezentacja Adriany była krótka, jak zwykle ze świetnymi zdjęciami oraz zabawnym filmikiem zachęcającym do odwiedzania atrakcji tego alpejskiego kraju.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com