Wydarzenia

TURYSTYKA EGZOTYCZNA I CHOROBY TROPIKALNE

Pod hasłem: „Niechciane pamiątki z wakacji, czyli zasady postępowania po powrocie z egzotycznych podróży” odbyła się w Warszawie konferencja prasowa Serwisu Zdrowie. Uczestniczyli w niej eksperci chorób zakaźnych, medycyny tropikalnej i medycyny rodzinnej: dr Konstanty Radziwiłł – minister zdrowia, Grzegorz Hudzik – zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego i prof. Andrzej Horban – konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych. Konferencję prowadziła Justyna Wojteczek. Dla dziennikarzy przygotowano też sporo ciekawych informacji. Liczba przypadków chorób przywlekanych zza granicy rośnie w Polsce, z uwagi na coraz liczniejsze podróże naszych rodaków do egzotycznych krajów.

Czytaj więcej...

AUSTRIA: LETNI WYPOCZYNEK – CORAZ WIĘCEJ POLAKÓW

Letni wypoczynek w Austrii zyskuje z roku na rok na popularności – powiedziała otwierając konferencję prasową w Warszawie na temat letniej oferty swojego kraju w tym sezonie dyrektor Narodowego Biura Promocji Austrii w Polsce, Gabriele Lenger. Turyści z Polski skorzystali w sezonie letnim 2016 z o 7,9% więcej noclegów, niż w poprzednim roku. Łączna liczba noclegów wyniosła ok. 570 000. Wzrosła również liczba pobytów w Austrii – Polacy rezerwowali ich o 2,6% (ok. 220 000) więcej, niż w roku 2015. Polska w tej chwili zajmuje 12. miejsce wśród krajów, z których pochodzą turyści spędzający lato w Austrii. Wśród najczęściej wybieranych miejsc i kierunków letnich pobytów są Wiedeń, Graz i Salzburg. Polski turysta spędza w Austrii latem średnio 2,6 doby.

Czytaj więcej...

POT: KONKURS EDEN POLSKA 2017 ROZSTRZYGNIĘTY !

Podczas gali i konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie przez Polską Organizację Turystyczną ogłoszono wyniki tegorocznej edycji konkursu Komisji Europejskiej EDEN na „Najlepszą Europejską Destynację”. Co roku w każdym z krajów uczestniczących w tym prestiżowym konkursie – Polska bierze w nim udział od 2009 roku – wyłaniana jest jedna oferta turystyczna, a także wyróżnienia w nim. Pod uwagę brane są miejsca unikalne, o wyjątkowych walorach kulturalnych i przyrodniczych, dotychczas nie odkryte, a przynajmniej szerzej nieznane. Przy czym zgodne z motywem przewodnim roku – w 2017 jest to dziedzictwo kulturowe. Kandydaci muszą również spełniać inne kryteria. Zwłaszcza dotyczące dbaści o zachowanie zrównoważonego rozwoju oraz współdziałania lokalnych społeczności w realizacji programu i oferty.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com