Wydarzenia

WILNO: SUKCES WYSTAWY RADZIWIŁŁÓW

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pożegnało 12 stycznia swoją międzynarodową wystawę – „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt”. Największa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Odwiedziło ją prawie 55 000 turystów z całego świata. Współorganizatorem wystawy była Fundacja Trzy Trąby.

LITWA: OSTATNIE DNI WYSTAWY RADZIWIŁŁÓW W WILNIE

Muzeum Narodowe – Pałac Wielkich Książąt Litewskich żegna się 12 stycznia ze swoją międzynarodową wystawą – „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt”. Pierwsza w historii wystawa poświęcona najsłynniejszej litewskiej rodzinie magnackiej jest największą i najbardziej skomplikowaną w historii Litwy. Odwiedziło ją już 45 000 turystów z całego świata.

TURYSTYKA DEGUSTACYJNA I RASY RODZIME, CZYLI „NIECH CIĘ ZAKOLE”.

Konferencja w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (aż się prosi o uzupełnienie „oraz Rozwoju Agroturystyki”) miała wiele smakowitych wątków, ale najciekawszy obejmował turystykę degustacyjną. Ważnymi tematami były: żywność ekologiczna, produkty regionalne, rasy rodzime z gospodarstw rodzinnych, inaczej rzecz ujmując – rozwinięcie wraz z kucharzami hasła „rodzima ras najwyższa klasa” i wreszcie zyskujące sławę sady grójeckie. Jednak to prezentacja szlaku turystyczno kulinarnego „Niech cię Zakole” została nagrodzona gromkimi brawami.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com