NIEMCY: AKTYWNIE PO NIEMCZECH

niemcyurlop

 

Wędrówki po kompleksach leśnych wpisanych na listę UNESCO, samochodowy szlak wakacyjny śladami romantyzmu, zwiedzanie zamków, a może wielodniowa wycieczka rowerowa? Na turystów, którzy zdecydują się na urlop w Niemczech czeka zróżnicowana oferta. Spotkacie tu gospodarzy, którzy dbają o ekologię i zapewniają doskonałą obsługę. W każdym zakątku kraju czeka inna specjalność!

Niemiecka Centrala Turystyki zaprasza gości z Polski w kolejnym biuletynie.

 

niemcyurlop1

 

Unikalne lasy bukowe

Wizyta w starym lesie bukowym jest jak medytacja. Lasy są miejscem ciszy i odpoczynku. W Niemczech od 2011 roku aż pięć obszarów leśnych objęto ochroną przyrody i wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczególnym miejscem jest Park Narodowy Hainich w Turyngii, w którym kwitną storczyki i na wolności żyją rysie.

Pospaceruj razem z nami

 

 

 

niemcyurlop2

1/3 Niemiec jest zielona

Dziwaczne formacje skalne, bogate w gatunki Morze Wattowe, naturalne jeziora i rozlewiska: Niemcy są krajem gęsto zaludnionym, ale nadal mają dużo miejsc przeznaczonych do wypoczynku wśród pięknej przyrody.

18 rezerwatów biosfery, 16 parków narodowych i 104 parki krajobrazowe to prawie jedna trzecia kraju.

Znajdź swoje miejce

 

 

niemcyurlop3

 

Na wakacyjnym szlaku

2 900 wyjątkowych kilometrów, które biegną przez Niemcy - od Rugii na Morzu Bałtyckim do wyspy Reichenau na Jeziorze Bodeńskim. Mowa o Niemieckim Szlaku Alei (Deutsche Alleenstraße), najdłuższej wakacyjnej trasie w kraju.

Ile jest najciekawszych obiektów po drodze? Daremny trud, aby liczyć! Jest ich po prostu za dużo.

Atrakcje na szlaku

 

 

 

niemcyurlop4

Bajkowe i prawdziwe

Czy marzysz o romantycznej podróży w czasie? A może o wyprawie do świata baśni i legend? Jeśli tak, to najlepszym wyborem będzie wycieczka do zamku, pałacu lub okazałego parku.

O takie marzenia zadbali dawni mistrzowie budownictwa i ogrodnicy, którzy przez stulecia tworzyli kompleksy pałacowo-ogrodowe.

Zobacz film

 

 

niemcyurlop5

 

 

Wędrowcy i rowerzyści

Przemoczone ciuchy, dokuczający głód, brak planu na dalszą część wyprawy lub inne niespodzianki w podróży? W Niemczech, na szlaku wędrownym i rowerowym zawsze znajdziesz idealne miejsce na nocleg. Tu otrzymasz smaczny posiłek, mapę regionu, wysuszysz ubranie i naprawisz rower.

A wszystko zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wykaz noclegów "Bett & Bike"

 

 

 

niemcyurlop6

 

 

Podróże kulinarne

Marcepan z Lubeki, kiełbasa „Ahle Worscht” z Kassel, sękacz z Salzwedel: wyjątkowe specjalności z Niemiec to nie tylko piwo i chleb.

Beelitz ma szparagi, Szwabia pierożki zwane Maultaschen. Podczas podróży do Niemiec, na Twoim talerzu pojawią się smakowite, regionalne specjały!

Zobacz film...

 

 

 

 

 

 

Zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w Niemczech

Niemcy ponownie otworzyły się na turystów serdecznie witając swoich gości. Przed wyjazdem zalecamy sprawdzenie zasad bezpieczeństwa na stronach internetowych poszczególnych atrakcji turystycznych. 

Więcej informacji

Zobacz kalendarz wydarzeń