Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemCSSConfig has a deprecated constructor in /home/kondzio/public_html/globtroter1/plugins/system/cssconfig/cssconfig.php on line 29
Globtroter - SŁOWACJA: TRNAVA - DNI OTWARTYCH WINNYCH PIWNIC 2015

SŁOWACJA: TRNAVA - DNI OTWARTYCH WINNYCH PIWNIC 2015

W imieniu Regionu Trnava zapraszam na 13 edycje Dnia Otwartych Winnych Piwnic, które odbędą się w dniu 7 listopada 2015 r. w godz. 13.00 – 21.00. Dla miłośników wina otwartych będzie 33 urokliwych historycznych winnych piwnic w podziemiach królewskiego miasta Trnava, w których będziecie Państwo mogli delektować się smakiem szlachetnych, regionalnych win. Bilety wstępu „Winny Paszport” w cenie 35 EUR (w tym talony o wartości 12 € na zakup wina) można rezerwować pod adresem: Centrum Informacji Turystycznej - Trnava Tourism Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava Tel.: +421/ 915 575 444 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.regiontirnavia.sk

Bilet upoważnia do odwiedzenia wszystkich 33 winnych piwnic oraz degustacji regionalnych win od ponad 50 winiarzy. Przy zakupie Winnego Paszportu otrzymuje się kieliszek degustacyjny, którego pod żadnym pozorem nie można zgubić, torebkę do zawieszenia na szyi, gdzie można go schować oraz mapkę z wykazem wszystkich „Otwartych winnych piwnic”, talony na zakup win oraz inne niespodzianki.

Sądzimy, że będą to niepowtarzalne i miłe przeżycia we wspaniałej winiarskiej atmosferze. Organizatorem Dnia Otwartych Winnych Piwnic jest Trnavskie Zrzeszenie Miłośników Wina VINCECH. Więcej informacji na temat winiarstwa na Słowacji znajduje się na stronie - www.winoslowackie.pl

Miasto Trnava należy do najstarszych i najpiękniejszych średniowiecznych miast Słowacji. Położone jest około 50 km od Bratysławy. W 1238 roku Król Węgierski Bela IV nadał Trnavie, jako pierwszemu miastu słowackiemu, przywilej wolnego miasta królewskiego. Historyczne źródła informują, że w 1278 roku miasto Trnava posiadało wysoko produkcyjne winnice sięgające od Bratysławy po Święty Jur.

Wino w tym czasie należało do ważnych artykułów handlowych i przechowywane biło w beczkach w piwnicach domów mieszczańskich w Trnavie. Spacerując po historycznym centrum Trnavy warto zwrócić uwagę na dużą liczbę kościołów, dzięki którym Trnava otrzymała przydomek „Mały Rzym”.