Nowości z ośrodków informacji turystycznej

CZECHY: NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANE ZAMKI I PAŁACE

Według danych czeskiego Narodowego Instytutu Zabytków (NPÚ), w roku 2019 państwowe zamki i pałace w Czechach odwiedziło ponad 5 milionów turystów, czyli podobnie jak w latach ubiegłych.

NIEMCY: BEETHOVEN 250

Ludwig van Beethoven - wizjoner, rewolucjonista, kosmopolita. Jeden z najczęściej granych kompozytorów klasycznych. Jego niespotykany talent muzyczny do dziś łączy ludzi na całym świecie. Do 250. rocznicy urodzin kompozytora przypadającej w roku 2020, szykuje się świat nie tylko muzyczny, ale także turystyczny. Oczy wszystkich są zwrócone na Niemcy – ojczyznę Beethovena, gdzie można odkryć miejsca, krajobrazy i wizje, które ukształtowały wielkiego mistrza.

AUSTRIA: NARTY DLA RODZIN W SKI JUWEL ALPBACHTAL WILDSCHŐNAU

Oferta Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau jest bardzo różnorodna i obejmuje urlop indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego członka rodziny. To miejsce dla tych, którzy szukają dobrej opieki nad dziećmi i kursów jazdy na nartach w przyjaznym dzieciom otoczeniu. Każdy, kto wybiera się na ferie zimowe z dziećmi, ma specjalne wymagania dotyczące terenu narciarskiego: łatwe trasy dla najmłodszych, trudny teren dla nastolatków i dorosłych, nieskomplikowany dojazd, przyjazne dla dzieci kursy i wyciągi narciarskie, a także różnorodna oferta rozrywki poza stokami.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com