Nowości z ośrodków informacji turystycznej

SZWAJCARIA: FESTIWAL BALONÓW W CHÂTEAU-D’OEX

Château-d’Oex to wyjątkowa wioska w pobliżu Jeziora Genewskiego, związana od lat z baloniarstwem. Te kolorowe giganty na gorące powietrze robią niesamowite wrażenie, szczególnie, gdy prawie 80 z nich zobaczyć można w jednym miejscu. To tutaj rozpoczął się pierwszy na świecie lot balonem dookoła świata! W tym roku Festiwal odbywa się w dniach 25.01 - 2.02.2020. Uczestniczyć w nim będzie 40 000 widzów i 80 balonów na gorące powietrze.

CZECHY: IZERSKA PIĘĆDZIESIĄTKA

Pięćdziesiąta trzecia edycja słynnych zawodów narciarskich „Izerska 50” odbędzie się od 7 do 9 lutego 2020. Są to zawody narciarstwa biegowego będące częścią ligi światowej biegów długodystansowych Wordloppet. Należą do ulubionych wydarzeń sportowych sezonu zimowego w Czechach.

NIEMCY: CORAZ WIĘCEJ TURYSTÓW, ZWŁASZCZA Z POLSKI

W październiku 2019 r., informuje DZT – Niemiecka Centrala Turystyki – liczba noclegów zagranicznych gości w Niemczech wzrosła o 2,6% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego i osiągnęła 7,7 miliona. W okresie od stycznia do października wyniosła, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 77,5 mln noclegów, co stanowiło wzrost o 2,3%.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com