Nowości z ośrodków informacji turystycznej

DUBAJ: REKORDOWY ROK CONVENTION BUREAU

Convention bureau w Dubaju – Dubai Business Events (DBE) w 2018 r. wygrało 261 przetargów na organizację spotkań biznesowych, konferencji i wyjazdów motywacyjnych (wzrost o 24% w stosunku do 2017 r.). W nadchodzących latach zwiększy się o 62% liczba uczestników biorących udział w wydarzeniach – wygrane przetargi mają przyciągnąć dodatkowo 150 000 osób.

NIEMCY: SAKSOŃSKA SZWAJCARIA W ZIMIE

Saksońska Szwajcaria staje się niesamowitym zaczarowanym światem, kiedy w zimie okrywa ją mgła. Imponujące szczyty górskie wznoszą się ponad nią i przypominają wyglądem wyspy pośrodku morza. O tej porze roku Saksońska Szwajcaria to nadal nie odkryte miejsce – idealne dla romantyków i osób, które chcą odpocząć od miasta.

NIEMCY: KRÓLEWSKIE GŰSTROW

Güstrow, położone nad rzeką Nebel, często pomijane przez turystów, mimo że oddalone jest zaledwie o 40 kilometrów od hanzeatyckiej metropolii, jaką jest Rostock. Miasteczko pełniło wcześniej funkcję miasta rezydencjonalnego, a dziś wraz z 30 000 mieszkańców ma do zaoferowania wiele zabytków historycznych i architektonicznych.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com