Nowości z ośrodków informacji turystycznej

CZECHY: SKALNE MIASTA – POMYSŁ NA MAJÓWKĘ

Malownicze miasta skalne w Czechach są idealnym miejscem na wiosenną wycieczkę. Do najbardziej znanych należą Czeski Raj, Skały Adrszpasko-Teplickie i Czeska Szwajcaria. Na turystów czekają tam ogromne wieże piaskowcowe, tajemnicze wąwozy, ruiny starych zamków i punkty widokowe, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Czeski Raj – kraina rozbójnika Rumcajsa.

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (ok 60 km od Szklarskiej Poręby). Przed milionami lat w tym miejscu znajdowało się morze. Po jego ustąpieniu, na skutek działalności wulkanicznej oraz wiatru i wody powstały niezwykłe formy skalne, ściany i wieże piaskowcowe, idealne dla miłośników wspinaczek.

Czytaj więcej...

CZESKIE BESKIDY NA ROWERZE

Czeskie Beskidy uruchomiły nową stronę internetową dla miłośników turystyki rowerowej www.beskydynakole.com. Znajdują się na niej opisy 40 szlaków o całkowitej długości 1627,6 km. Najkrótszy z nich mierzy 10,1 km, a najdłuższy, wiodący przez górskie szczyty, 94 km. Wszystkie trasy można wgrać do nawigacji GPS.

Czytaj więcej...

FRANCJA: KRAINA KATARÓW

Kraina Katarów, ziemia kontrastów, oszołamia różnorodnością swoich pejzaży. To prawdziwa mozaika w środku której dumnie panuje Carcassonne. Departament Aude Pays Catare w dużej części pozostaje pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, charakteryzuje się wielką różnorodnością krajobrazu: białe plaże, urokliwe zatoki, piękne lasy, wzgórza i wierzchołki gór, kaniony i źródła… Od Morza Śródziemnego po Pireneje, od wybrzeża po Masyw Centralny, departament ten obfituje w idealnie zachowane skarby natury:

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com