Nowości z ośrodków informacji turystycznej

TYROL: LODOWCE ZAPRASZAJĄ POLAKÓW

W Polsce mieliśmy ostatnio najgorętszy dzień tegorocznej jesieni, a w Austrii, na lodowcach, już jeździ się na nartach. Wiosenna końcówka minionego sezonu narciarskiego ze względu na pandemię koronawirusa Covid-19 była i tam fatalna. Jaka będzie zima 2020/2021 trudno przewidzieć. Bo poza warunkami atmosferycznymi, które, nawet najgorsze, na lodowcach zawsze pozwalają na uprawianie sportów zimowych, wielką niewiadomą stanowi sytuacja epidemiologiczna, warunki transportowe, zwłaszcza tanimi liniami lotniczymi, czy stan finansów tradycyjnych gości w czasach kryzysu gospodarczego. A także, w jakim stopniu przymusowa izolacja ludzi w większości krajów w pierwszym okresie pandemii wpłynie na zmianę ich zwyczajów i zainteresowań podróżami oraz sposobami spędzania urlopów.

CHORWACJA: DZIĘKUJEMY POLSKO !

W bardzo sympatyczny sposób Chorwacka Wspólnota Turystyczna dziękuję polskim turystom za tak liczne przyjazdy w trudnym roku pandemii koronawirusa Covid 19. Oto podziękowanie, jakie otrzymaliśmy:

CZECHY: SZLAKIEM NORBERTANÓW

Norbertanów na ziemie czeskie sprowadził biskup ołomuniecki Jindřich Zdík. Pierwszy ich klasztor w Czechach został założony w roku 1143 na Strahovie w Pradze; do dziś stanowi on główne centrum zakonu. Wkrótce zaczęły powstawać kolejne klasztory, niektóre z nich działają nadal, np. w miejscowościach Milevsko, Teplá, Nová Říše, Želiv i Svatý Kopeček koło Ołomuńca. Obecnie zakon liczy około 1330 członków.