Nowości z ośrodków informacji turystycznej

CZECHY: JASKINIE MORAWSKIEGO KRASU DOSTĘPNE TAKŻE W ZIMIE

Trasa turystyczna wiodąca do Jaskiń Punkvy na terenie Morawskiego Krasu będzie czynna także w sezonie zimowym. Morawski Kras, leżący na północ od Brna, należy do najważniejszych terenów krasowych w środkowej Europie. Odkryto tu ponad 1100 jaskiń, z których pięć jest dostępnych dla zwiedzających. Najliczniej odwiedzane są Jaskinie Punkvy z przepaścią Macocha, o głębokości 138 metrów. Rocznie przybywa tu około 200 tysięcy turystów z całego świata. Długość wszystkich korytarzy Jaskiń Punkvy wynosi około 4,5 kilometra. Dla turystów udostępnionych jest 1260 metrów, z których 440 metrów pokonuje się łodzią.

AUSTRIA: NOWA ERA W KAPRUN

Nowa technologia coraz mocniej wkracza w w austriacką branżę narciarską. W tym roku w Zell am See-Kaprun zapoczątkowany zostanie projekt K-onnection, który ma na celu połączenie ośrodków narciarskich w Maiskogel i Kitzsteinhorn. Z tej okazji, już w grudniu, miłośnicy sportów zimowych będą mogli skorzystać m.in. z nowoczesnej, dziesięcioosobowej kolejki MK Maiskogelbahn oraz odwiedzić wielofunkcyjne centrum ośrodka Kaprun Center.

MALTA: SPECJAŁY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ KUCHNI

Są kraje, które przez dziesięciolecia nie istnieją na turystycznej mapie świata, a w przeciągu krótkiej chwili, stają się nowym, modnym kierunkiem podróżniczym. Takim przykładem może być Malta.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com