Nowości z ośrodków informacji turystycznej

FRANCJA: ŚWIĘTO GASTRONOMII

10 pomysłów, aby zadowolić nasze podniebienie. 22,23 i 24 września 2017 roku odbędzie się szereg wydarzeń świętujących francuską sztukę kulinarną. 7. edycji programu przewodzi hasło: „W sercu produktu”.

Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja dla szefów kuchni, by mogli zaoferować gościom prawdziwą ucztę dla podniebienia. W programie: zwiedzanie, degustacje, animacje. Poniżej lista wydarzeń, aby nabrać apetytu...

Czytaj więcej...

NIEMCY: MUZEUM W SPIRZE ODKRYWA ŚWIAT ROBIN HOODA

Krążą o nim legendy i całe mnóstwo mitów: czy Robin Hood, brawurowo odważny, ukrywający się w lasach bohater średniowiecznych ballad i towarzysz ówczesnego angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce, istniał naprawdę? Tego nie potwierdzono do dziś. Jakakolwiek nie byłaby prawda, Muzeum Historyczne Palatynatu w Spirze postanowiło wystawić śmiałkowi pomnik w formie kreatywnej i interaktywnej wystawy zorganizowanej specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Pomysłowa ekspozycja interaktywna zatytułowana „Robin Hood – wystawa rodzinna“ w terminie od 12 listopada 2017 do 3 czerwca 2018 ożywia świat Robina Hooda w realistycznej scenerii. Oryginalne artefakty oferują fascynujący wgląd w życie w czasach średniowiecza.

Czytaj więcej...

NIEMCY: MIŚNIEŃSKI ALBRECHTSBURG ZAPRASZA

Przepiękna i szalenie zgrabna regentka zasiada na tronie nad pluszczącą Łabą. Od wieków wabi ku sobie swą architektoniczną doskonałością. Zamek wzniesiony pod koniec XV wieku na zlecenie Wettynów w późnogotyckim stylu, według projektu słynnego wówczas architekta Arnolda z Westfalii miśnieński Albrechtsburg jest uważany za najstarszy w Niemczech.

Wyrafinowany, awangardowy na tamte czasy projekt spójnej całości genialnego architekta: pełna szczegółów innowacyjna wystawa z wirtualnymi inscenizacjami i interaktywnymi stanowiskami multimedialnymi jeszcze do końca roku pokazuje jak mogło wyglądać życie na zamku w dawnych czasach.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com