Nowości z ośrodków informacji turystycznej

CZECHY: A MOŻE NOCLEG W ZAMKU? JAK KOGOŚ NA TO STAĆ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, w średniowiecznej komnacie z kominkiem i pięknymi, stylowymi meblami? W Czechach znajduje się wiele zamków i pałaców, które oferują turystom zakwaterowanie i niezwykłe atrakcje. Oto kilka z nich:

*Sobotín

Na Morawach, w pobliżu Chronionego Parku Krajobrazowego Jesioniki, leży miejscowość Sobotín z pałacykiem o tej samej nazwie. Mieści się w niej Hotel Klein oferujący przytulne pokoje oraz pięciogwiazdkowe apartamenty, z pięknym stylowym wyposażeniem. Do dyspozycji gości jest też salon odnowy biologicznej i spa. Ceny za pokój od 6700 koron ( 1000 zł), natomiast za apartament do około 14000 koron (2300 zł).

Czytaj więcej...

NIEMCY: JASKINIE Z EPOKI LODOWCOWEJ NA LIŚCIE UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas ostatniej sesji umieścił na swojej liście jaskinie w Jurze Szwabskiej w Badenii-Wirtembergii oraz sztukę czasów epoki lodowcowej, którą w nich odkryto. W sześciu jaskiniach w dolinach rzek Ach i Lone znaleziono najstarsze ruchome dzieła sztuki w historii ludzkości – w sumie ponad 50 figur, głównie z kości słoniowej, w tym m. in. 8 fletów.

Czytaj więcej...

CZECHY: TURYSTYKA NA DWÓCH KÓŁKACH

Na miłośników turystyki rowerowej czekają w Czechach tysiące oznaczonych tras rowerowych, o różnym poziomie trudności. Wiodą one najczęściej mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz utwardzonymi polnymi i leśnymi ścieżkami. Polecić można na przykład: * Trasę wzdłuż Kanału Baty w regionie Moraw Wschodnich. W jedną stronę można popłynąć łodzią, którą wypożycza się bez problemu na przystani. Z powrotem natomiast wrócić na rowerze Morawską Trasą Rowerową. Oferuje ona idealne połączenie rejsu statkiem z cykloturystyką - turyści mogą wyjechać na rowerze na dłuższą wycieczkę w jedną stronę, a z powrotem popłynąć łodzią przystosowaną do przewozu rowerów. Można także popłynąć tak zwanym hausbotem i połączyć rejs z wycieczkami rowerowymi nie tylko wzdłuż Kanału ale i po okolicy.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com