Nowości z ośrodków informacji turystycznej

WARSZAWA: OTWARCIE PRZEDSTAWICIELSTWA TURYSTYKI BUŁGARII

Pomimo pandemii koronawirusa i spowodowanego nią spowolnienia w turystyce, w poniedziałek 22 lutego w Warszawie otwarto Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Bułgarii. Dokonała go Pani Marianna Nikolowa, wicepremier ds. polityki gospodarczej i demografii i minister turystyki w rządzie tego kraju. Ośrodek działać będzie w Budynku Ambasady Bułgarii w Warszawie w Alejach Ujazdowskich 33-35. Na konferencji prasowej z udziałem grupy dziennikarzy z SD-P „Globtroter” Pani wicepremier Marianna poinformowała o stanie turystyki bułgarskiej podczas pandemii koronawirusa. 

WIEDEŃ: VIENNA SHOWCASE: ALBERTINA MODERN

Wirtualne oprowadzanie dyrektorskie po najnowszym muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej Albertina Modern Pod nazwą VIENNA SHOWCASE kryje się seria transmisji na żywo Biura Promocji Wiednia, która zabierze uczestników w wirtualną podróż po najnowszych wydarzeniach zarówno sceny artystycznej, jak i kulturalnej w stolicy Austrii.

CHORWACJA: WAKACJE W MIEŚCIE? TO MOŻLIWE. DZIŚ ZADAR

W zeszłym tygodniu zabraliśmy Was do Šibenika, w tym zapraszamy do pobliskiego Zadaru. Zadar zasłynął na cały świat ze swoich unikatowych organów morskich. Ten niezwykły instrument – to piszczałki umieszczone w morzu, które wydają dźwięki w zależności od siły uderzeń fal.