CYPR: CORAZ WIĘCEJ TURYSTÓW

Cypryjska Organizacja Turystyczna CTO wraz z partnerami z wyspy, firmami Suncare DMC i Top Kinisis DMC, zorganizowała w Warszawie Wieczór Cypryjski poświęcony tym razem „Konferencjom i podróżom motywacyjnym na słonecznym Cyprze”. Kolację w stylu cypryjskim z tamtejszą muzyką w wykonaniu Duetu Cypryjskiego: Krzysztof Gerus i Maciej Michalak, poprzedził dwugodzinny workshope, podczas którego przedstawiciele polskiej branży turystycznej mieli możliwość zapoznania się z ofertą obecnych firm cypryjskich. Na Wieczór, przede wszystkim dla reprezentantów polskich biur podróży i firm turystycznych, zaproszono również kilkoro dziennikarzy, w tym przedstawiciela naszego portalu.

Czytaj więcej...

NIEMCY: OSTRALE 2017 – SZTUKA WSPÓŁCZESNA W DREŹNIE

 

Wiatr kreatywności powieje w Dreźnie - pod koniec lipca rusza OSTRALE 2017. Drezno ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2025. Andrea Hilger, dyrektor ‚Ostrale‘ – trzeciej co do wielkości wystawy sztuki współczesnej w Niemczech, uważa że inicjatywie tej należy się godne poparcie. W dniach od 28 lipca do 1 października 2017 będzie można oglądać OSTRALE „re_form“ – czyli instalacje, grafikę, fotografię, malarstwo, taniec i sztukę video, zaprezentowane na terenie dawnej rzeźni w drezdeńskim Ostragehege. Kuratorem wystawy jest znana artystka Katharina Maderthaner. Andrea Hilger i jej ambitny zespół od 2007 roku zaangażowani są w kreowanie jednej z najciekawszych i najbardziej nietuzinkowych wystaw sztuki w Niemczech. Na ponad 20.000 m² obok wielkich nazwisk prezentowana jest twórczość młodych, nieznanych jeszcze artystów.

Czytaj więcej...

CZECHY: CIEKAWOSTKI Z KARKONOSZY

Cyklobusy po raz pierwszy w tym sezonie wyruszyły na karkonoskie drogi w sobotę 3.06.2017. Znowu można skorzystać z 6 linii autobusów, które kursują po Karkonoszach i łączą je z przedgórzem. W czerwcu cyklobusy kursują w weekendy, w lipcu i sierpniu codziennie, we wrześniu w czwartki, soboty, niedziele i święta. Wszystkie autobusy dostosowane są do przewozu 15 – 35 rowerów. Rozkłady jazdy dostępne są na stronach internetowych – można je oglądać on-line, a także ściągnąć. Drukowane wersje materiałów promocyjnych otrzymać można w ośrodkach informacji turystycznej na terenie Karkonoszy.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com