CZECHY: SKALNE MIASTA – POMYSŁ NA MAJÓWKĘ

Malownicze miasta skalne w Czechach są idealnym miejscem na wiosenną wycieczkę. Do najbardziej znanych należą Czeski Raj, Skały Adrszpasko-Teplickie i Czeska Szwajcaria. Na turystów czekają tam ogromne wieże piaskowcowe, tajemnicze wąwozy, ruiny starych zamków i punkty widokowe, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Czeski Raj – kraina rozbójnika Rumcajsa.

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (ok 60 km od Szklarskiej Poręby). Przed milionami lat w tym miejscu znajdowało się morze. Po jego ustąpieniu, na skutek działalności wulkanicznej oraz wiatru i wody powstały niezwykłe formy skalne, ściany i wieże piaskowcowe, idealne dla miłośników wspinaczek.

Czytaj więcej...

EDIPRESSE: TAJEMNICE WYSPY WIELKANOCNEJ

Wyspa Wielkanocna (Isla de Pascua, Easter Island), w języku tubylców Rapa Nui, to niewielki, liczący zaledwie 163,6 km² skrawek ziemi pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, należący do Chile. Jedno z najbardziej odległych, położonych samotnie, miejsc na naszym globie. Do najbliższej wyspy, Pitcairn, jest z niej 2078 km, zaś do brzegu Ameryki Południowej ponad 3,6 tys. km. Wyspa ta słynie, i jest to jej głównym, a zarazem właściwie jedynym magnesem przyciągającym turystów, z ogromnych kamiennych posągów wyciosanych w tufie wulkanicznym. Równocześnie miejscem tajemniczym, z wieloma niewyjaśnionymi do końca faktami z przeszłości. Poczynając od ustalania czasu, kiedy rzeczywiście została ona zasiedlona. Warunków życia w przeszłości i współczesnego nielicznych – niespełna 3,8 tys. – stałych mieszkańców na wyspie z niedoborem słodkiej wody, od trzech wieków bez drzew, z ubogą roślinnością. Zdumiewających, licznych wielkich i ciężkich posągów, w większości niedokończonych oraz w pewnym momencie dziejów wyspy tymi, które ustawiono, obalonych przez mieszkańców. Nie odczytanego pisma, którym posługiwały się niegdyś tamtejsze elity. Miejscowymi zwyczajami i obrzędami oraz wieloma tajemnicami, wątpliwościami i ciekawostkami. A równocześnie z lotniskiem z jednym z najdłuższych pasów na świecie, zbudowanym jako awaryjne lądowisko dla kosmicznych wahadłowców.

Czytaj więcej...

WARSZAWA: TARGI LATO 2017

W Centrum Targowo – Kongresowym przy ul. Marsa 56 C trwają (21-23 kwietnia) 22. Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2017. Równolegle, w sąsiedniej, połączonej z turystyczną hali wystawowej, odbywają się 6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych REGIONALIA. Towarzyszą im różne imprezy i atrakcje. W sumie uczestniczy w nich ponad 270 wystawców z różnych regionów kraju, a także nieliczni zagraniczni. Są to: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicielstwa regionów, miejscowości turystycznych, wypoczynkowych i sanatoryjnych, hotele, pensjonaty, ośrodki spa, ogólnopolskie, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, biura podróży oraz firmy z branży itp.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com