CZECHY: A MOŻE NOCLEG W ZAMKU? JAK KOGOŚ NA TO STAĆ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, w średniowiecznej komnacie z kominkiem i pięknymi, stylowymi meblami? W Czechach znajduje się wiele zamków i pałaców, które oferują turystom zakwaterowanie i niezwykłe atrakcje. Oto kilka z nich:

*Sobotín

Na Morawach, w pobliżu Chronionego Parku Krajobrazowego Jesioniki, leży miejscowość Sobotín z pałacykiem o tej samej nazwie. Mieści się w niej Hotel Klein oferujący przytulne pokoje oraz pięciogwiazdkowe apartamenty, z pięknym stylowym wyposażeniem. Do dyspozycji gości jest też salon odnowy biologicznej i spa. Ceny za pokój od 6700 koron ( 1000 zł), natomiast za apartament do około 14000 koron (2300 zł).

Czytaj więcej...

NOWOŚCI Z POLSKIEJ IZBY TURYSTYKI

Z PIT otrzymaliśmy kolejne nowości dotyczące turystyki. Sądzimy, że zainteresują one również naszych Czytelników.

      POCZĄTEK ROKU DOBRY DLA ŚWIATOWEJ TURYSTYKI

Liczba międzynarodowych podróży wzrosła o 6% w okresie od stycznia do kwietnia 2017 r., w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 r. UNWTO przewiduje w swoim barometrze dobre perspektywy na dalszą część roku. W przeciągu czterech pierwszych miesięcy 2017 r. liczba turystów na świecie wynosiła 369 mln, czyli o 21 mln więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Czytaj więcej...

NIEMCY: JASKINIE Z EPOKI LODOWCOWEJ NA LIŚCIE UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas ostatniej sesji umieścił na swojej liście jaskinie w Jurze Szwabskiej w Badenii-Wirtembergii oraz sztukę czasów epoki lodowcowej, którą w nich odkryto. W sześciu jaskiniach w dolinach rzek Ach i Lone znaleziono najstarsze ruchome dzieła sztuki w historii ludzkości – w sumie ponad 50 figur, głównie z kości słoniowej, w tym m. in. 8 fletów.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com