DUBAJ: REKORDOWY ROK CONVENTION BUREAU

Convention bureau w Dubaju – Dubai Business Events (DBE) w 2018 r. wygrało 261 przetargów na organizację spotkań biznesowych, konferencji i wyjazdów motywacyjnych (wzrost o 24% w stosunku do 2017 r.). W nadchodzących latach zwiększy się o 62% liczba uczestników biorących udział w wydarzeniach – wygrane przetargi mają przyciągnąć dodatkowo 150 000 osób.

BEZDROŻA: KUBA

Kuba robi się coraz popularniejsza także wśród polskich turystów. Spośród tych, którzy już tam byli, jedni wracają zachwyceni, inni narzekają na niski standard usług turystycznych oraz nadal obowiązujące, chociaż w znacznie mniejszym stopniu niż jeszcze kilka – kilkanaście lat temu, absurdy tego komunistycznego skansenu. Większość wyjeżdżających na tę wyspę, zwłaszcza w ramach wycieczek organizowanych przez biura podróży, ogranicza jej poznawanie do nadmorskich ośrodków wypoczynkowych oraz wycieczek do Hawany, ewentualnie jeszcze paru pobliskich miejscowości i miejsc. Czyli poznaje ją mniej niż skromnie. Tymczasem jest to wyspa długa na około 1400 km, czyli mniej więcej tyle ile wynosi odległość z Warszawy do Paryża. A równocześnie dosyć wąska, przeważnie do 150 km, a więc o szerokości poprzecznej porównywalnej z trasą z naszej stolicy do Kielc. Przy czym kraj, którego kształt nazywany jest „wijącym się krokodylem”, zamieszkany przez 11.240 tys. ludzi, ma 110,86 tys. km² powierzchni – nieco ponad jedną trzecią Polski. Aż 5.746 km wybrzeży oraz niewielkiej granicy lądowej z amerykańską bazą wojskową Guantanamo.

NIEMCY: SAKSOŃSKA SZWAJCARIA W ZIMIE

Saksońska Szwajcaria staje się niesamowitym zaczarowanym światem, kiedy w zimie okrywa ją mgła. Imponujące szczyty górskie wznoszą się ponad nią i przypominają wyglądem wyspy pośrodku morza. O tej porze roku Saksońska Szwajcaria to nadal nie odkryte miejsce – idealne dla romantyków i osób, które chcą odpocząć od miasta.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com