CZECHY: PONOWNE OTWARCIE MUZEUM NARODOWEGO W PRADZE

Po długim i skomplikowanym remoncie generalnym Muzeum Narodowe ponownie zostanie otwarte 28 października 2018 roku – dokładnie w 100. rocznicę ogłoszenia powstania niepodległego państwa Czechów i Słowaków. Muzeum Narodowe, najstarsza instytucja muzealna w Czechach, zostało założone przed 200 laty jako „Muzeum Ojczyźniane“.

NADARZYN: WORLD TRAVEL SHOW 2018 OTWARTE

Na terenie podwarszawskiej gminy Nadarzyn otwarto III edycję trzydniowych (19-21 października) międzynarodowych targów turystycznych Word Travel Show 2018.

MICHELIN: BARCELONA

Coraz liczniej ukazują się u nas nowe przewodniki turystyczne poświęcone nie całym krajom, lecz ich regionom i poszczególnym miastom. Odpowiadają na zapotrzebowanie tych turystów, którzy lubią – lub zmusza ich do tego praca – krótkie, nawet tylko weekendowe wypady w trakcie których nie mają możliwości zobaczenia zbyt wiele i w różnych miejscowościach. Równocześnie takie przewodniki z reguły są dokładniejsze niż odpowiednie części w ogólnych i dają większy wybór tego, co chce się zobaczyć lub przeżyć. Sporo takich przewodników wydają Bezdroża. Jednym z najnowszych jest Barcelona. Ta ponad 1,6-milionowa stolica Katalonii nie ma co prawda tak wielu zabytków najwyższej klasy jak hiszpańska czołówka: Granada, Kordoba, Toledo, Sewilla, Saragossa, Salamanka, Avila czy Walencja – porządkuję je według własnej oceny i wrażenia, jakie na mnie zrobiły. Ale już tylko dla zobaczenia bazyliki Sagrada Familia – Świętej Rodziny i Barri Gòtic – Dzielnicy Gotyckiej, warto przyjechać do Barcelony. A przecież oprócz nich miasto szczyci się wieloma innymi zabytkami, ciekawymi obiektami, miejscami i innymi atrakcjami. Jest przepiękne, z niezwykłą atmosferą, wspaniale położone nad morzem i zasłużenie przyciąga miliony turystów. W tym wielu polskich m.in. dzięki dobrym połączeniom lotniczym.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com