BRANŻA PRODUCENTÓW, SPRZEDAWCÓW I WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO NA SKRAJU UPADKU

Z dramatycznym apelem do rządu i Polskiego Funduszu Rozwoju wystąpiła branża producentów, właścicieli sklepów i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Oto on:

CHORWACJA „PREFEROWANĄ DESTYNACJĄ” ECTAA W 2021 ROKU

Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) podpisały porozumienie, zgodnie z którym Chorwacja w 2021 roku będzie posiadała status „Preferred Destination“. W ciągu najbliższych 12 miesięcy, poprzez wzmocnienie współpracy europejskich biur podróży z DMO i innymi partnerami w Chorwacji, ECTAA stanie się kluczowym międzynarodowym partnerem w promocji chorwackiej turystyki.

BEZDROŻA: NORWEGIA - #TRAVEL & STYLE

W nowej, wydawanej od 2019 roku serii przewodników turystycznych Bezdroży #travel & style – Podróże to styl życia, ukazał się tom poświęcony Norwegii. Seria ta charakteryzuje się tym, co podobno najbardziej lubią współcześni turyści: zawiera mnóstwo zdjęć, w tym przypadku 270, sporo ciekawostek w ramkach w tekście na kolorowym tle oraz bardzo zwięzłymi, niekiedy aż do przesady, informacjami o kraju, jego regionach, miastach, zabytkach i innych atrakcjach. Z mapkami i planami miast, w tym dołączonym osobno stołecznego Oslo. Napisany przez Petera Zralka, autora wydanego pod tym samym tytułem w 2018 roku, przewodnika Bezdroży w serii travelbooków, a w serii T & S wspólnie z Katarzyną Byrtek, w znacznym stopniu, chociaż przeważnie bardziej skrótowo, powtarza informacje zawarte w tamtym travelbooku. Chociaż jego układ jest inny. Przede wszystkim bardzo ważne informacje praktyczne (Informator A-Z i Na miejscu) na temat dojazdu, różnorodnych przepisów, poruszania się, placówek informacji turystycznej, noclegów i wyżywienia – z paroma sugerowanymi obiektami w każdym przypadku oraz aktywnego wypoczynku, umieszczone są w rozdziale końcowym. Liczne informacje i ciekawostki w ramkach nie zostały uwzględnione w ich spisie, lecz znajdują się przeważnie we właściwych miejscach opisów.