CHORWACJA: NADAL POPULARNY KIERUNEK TURYSTYCZNY

Coraz więcej osób korzysta z otwarcia granic i możliwości swobodnego przemieszczania się. W czerwcu do Chorwacji przyjechało 892 tys. gości, którzy skorzystali z 4,79 mln noclegów, co stanowiło jedną trzecią liczby turystów w stosunku do analogicznego okresu w latach ubiegłych. Jest to bardzo dobry wynik. Turystów wraz nadejściem lipca przyjeżdża do Chorwacji coraz więcej, co oznacza wzrost ogólnej liczby zarówno pod względem przyjazdów, jak i noclegów.

DUBAJ: GRANICE ZNOWU OTWARTE, ZNAK BEZPIECZEŃSTWA WTTC

Dwie ważne nowości w emiracie Dubaj. Ponownie otworzył on swoje granice dla międzynarodowych turystów oraz otrzymał Znak Bezpieczeństwa WTTC.

TURCJA: BAZYLIKA HAGIA SOPHIA W STAMBULE PONOWNIE ZAMIENIONA W MECZET !

Bulwersująca i poruszająca informacja nadeszła z Turcji. Podpisaną dziś decyzją prezydenta tego kraju Recepa Tayypa Erdoğana, najsłynniejszy zabytek architektury i sztuki Bizancjum, uważany za najwspanialszą budowlę świata pierwszego tysiąclecia naszej ery, bazylika Hagia Sophia – Mądrości Bożej w Konstantynopolu – Stambule, od 1934 roku muzeum znajdujące się na Liście Dziedzictwa UNESCO, ponownie zamieniona została w meczet.