CZECHY: NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANE ZAMKI I PAŁACE

Według danych czeskiego Narodowego Instytutu Zabytków (NPÚ), w roku 2019 państwowe zamki i pałace w Czechach odwiedziło ponad 5 milionów turystów, czyli podobnie jak w latach ubiegłych.

GOŚCIE GLOBTROTERA: AFRYKA ŚRODKOWA

Multimedialna relacja z podróży po trzech krajach Afryki Środkowej: Kongo, Ruandzie i Ugandzie, była tematem lutowego spotkanie z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Odbyła ją w ub. roku grupa 12 jego członkiń i członków, z kilkoma innymi uczestnikami. Część z nich przyszła na to spotkanie. Prezentację prowadził prezes Sławek Bawarski, pomagał mu, jak zwykle dynamicznie i ciekawie, Paweł Brun, zaś dziesiątki zdjęć z tej podróży wyświetlała, też je komentując, dwójka uczestników tej wyprawy, Jolanta Kunikowska i Dariusz Pawlak.

NIEMCY: BEETHOVEN 250

Ludwig van Beethoven - wizjoner, rewolucjonista, kosmopolita. Jeden z najczęściej granych kompozytorów klasycznych. Jego niespotykany talent muzyczny do dziś łączy ludzi na całym świecie. Do 250. rocznicy urodzin kompozytora przypadającej w roku 2020, szykuje się świat nie tylko muzyczny, ale także turystyczny. Oczy wszystkich są zwrócone na Niemcy – ojczyznę Beethovena, gdzie można odkryć miejsca, krajobrazy i wizje, które ukształtowały wielkiego mistrza.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Podróżników GLOBTROTER

Booking.com